X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trąba powietrzna w Małopolsce. Premier zadeklarował wsparcie dla poszkodowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 20:40
Gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który przeszedł nad Małopolską, poczynił największe szkody w południowej i północnej części regionu. W okolicach Nowego Sącza szalała trąba powietrzna, która uszkodziła kilkadziesiąt budynków, w powiecie olkuskim grad podziurawił 40 dachów.
Zniszczenia we wsi Librantowa k. Nowego Sącza po trąbie powietrznej
Zniszczenia we wsi Librantowa k. Nowego Sącza po trąbie powietrznejFoto: PAP/Grzegorz Momot

ulewa warszawa podtopienia policja 1200.png
Nawałnice nad Mazowszem. W Warszawie zalane ulice i gigantyczne utrudnienia

Trąba powietrzna przeszła nad powiatem nowosądeckim w Małopolsce. W miejscowościach Librantowa i Koniuszowa zostało uszkodzonych ok. 20 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych - poinformował IAR rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sebastian Woźniak.

Posłuchaj
00:52 11156642_1.mp3 Spore zniszczenia po trąbie powietrznej w okolicach Nowego Sącza (IAR)

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak powiedział, że trąba powietrzna, która utworzyła się w tamtym rejonie, uszkodziła dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych. Ze wstępnych danych służb wynika, że zerwała ona w całości dachy z 10 domów oraz częściowo z czterech domów i czterech budynków gospodarczych. Połamała też konary drzew i przewracała pomniejsze konstrukcje, np. blaszane garaże.

Posłuchaj
00:18 11156504_1.mp3 Straż pożarna walczy ze skutkami nawałnic w Małopolsce (IAR)

 
Jak poinformował w czwartek wieczorem wojewoda Łukasz Kmita, małopolska straż pożarna odnotowała do tej pory ponad 300 interwencji. Najwięcej - w powiecie nowosądeckim (84) i olkuskim (80).

Trąba powietrzna, która przeszła po południu nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa k. Nowego Sącza uszkodziła w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna.Według wojewody duże szkody powstały także na terenie powiatu olkuskiego. W miejscowościach Łobzów i Jeżówka 40 dachów domów - głównie eternitowych - zostało podziurawionych przez padający grad – relacjonuje Kmita. Na miejscu pracują służby. Wojewoda małopolski podał także, że fatalne warunki atmosferyczne utrudniają pracę służb.

Mł. bryg. Krzysztof Batorski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że w Librantowej zerwany został dach z kościoła i kaplicy. 

Gwałtowne burze i ulewy przechodzą w czwartek nad całą Sądecczyzną. W Limanowej i powiecie gorlickim spadł grad o dużej średnicy. Zarejestrowano ok. 40 zdarzeń atmosferycznych. 

- Jestem po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie natychmiastowe rządowe wsparcie dla mieszkańców - zapewnił na Twitterze wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

dz

Czytaj także

Burze przeszły nad Polską. Służby miały pełne ręce roboty, najgorzej było w Wielkopolsce

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 01:45
Prawie 1700 razy interweniowała w całej Polsce straż pożarna w związku z silnymi opadami i burzami, które przeszły nad dużą częścią kraju. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski, najwięcej - bo 545 interwencji - było w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fatalne warunki pogodowe. Stołeczna policja apeluje: dbajmy o bezpieczeństwo na drodze

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 10:29
Warunki atmosferyczne w Warszawie są fatalne, dbając o bezpieczeństwo na drodze, zacznijmy od siebie - apeluje Komenda Stołeczna Policji. Funkcjonariusze zalecają ostrożną jazdę i zachowywanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na burze, silny wiatr i ulewny deszcz we wschodniej Polsce. RCB ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 11:11
Dziś i w nocy we wschodniej połowie Polski burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń