X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Trzeba być w pierwszym szeregu, być frontmanem". Napieralski o powrocie Tuska do krajowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 09:14
- Donald Tusk, jeśli chce wrócić do polityki, a myślę, że tak, to poszuka dobrego momentu, by to zrobić. Znając jego instynkt polityczny, on taki moment wyczuje - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).

Na początku czerwca Tusk powiedział w TVN24, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw".

IMG_1750 kopia Jacek Protasiewicz 663.JPG
Protasiewicz o Tusku: powinien stanąć do wyborów, jeżeli chce znów być szefem w PO

Zaznaczył, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce. W ubiegłym tygodniu Tusk i Budka spotkali się w Sopocie.

Grzegorz Napieralski komentował plany powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. - Warunkiem jest zaangażowanie w politykę na 150 procent, nie można być doradcą, stać gdzieś z boku. Trzeba być w pierwszym szeregu, jednoczyć opozycję, być frontmanem - podkreślał.

- Wszystkie zabiegi powrotu polityków w obrzeża polityki, na tylny fotel, kończyły się fiaskiem. Albo pierwszy szereg i poważna polityka, albo nic z tego nie wyjdzie - dodał.

Jak zaznaczył gość audycji, jest oczekiwanie natychmiastowego sukcesu PO w związku z deklaracjami jej byłego przewodniczącego. - Każdy by chciał, aby ktoś się zjawił w trzy minuty i wszystko załatwił, aby możliwość wygranych wyborów pojawiła się jak najszybciej. Wiemy jednak, że odbudowanie zaufania, zbudowanie ruchu, który może wygrać wybory, to bardzo długa i ciężka praca - przypominał.

Poseł komentował także objęcie przez Grzegorza Schetynę funkcji p.o. szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym powrót do Zarządu Krajowego partii. - Grzegorz Schetyna, który ustąpił po wyborach parlamentarnych, powinien być w zarządzie partii, tak powinno się dziać z byłymi przewodniczącymi (…) Pewnym problemem polskiej polityki jest to, że dla ważnych postaci polskiej polityki, osób, które były ministrami, premierami, prezydentami czy liderami, po zakończeniu kadencji nie ma miejsca w polityce. To rodzi konflikty i frustracje - zaznaczył Grzegorz Napieralski.

Posłuchaj
10:49 PR24_mp3 2021_06_23-07-35-50.mp3 Grzegorz Napieralski o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Grzegorz Schetyna pełni od poniedziałku obowiązki przewodniczącego regionu dolnośląskiego PO, co umożliwia mu powrót do Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej. Poprzedni szef regionu, europoseł Jarosław Duda, złożył w poniedziałek rezygnację z zajmowanej funkcji. Schetyna był do tej pory jego zastępcą we władzach regionu.

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 23.06.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

Jankowski: dla Schetyny lepiej być podwładnym Tuska niż Budki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 11:34
- Dla Grzegorza Schetyny lepiej jest być podwładnym Donalda Tuska, który wraca z Unii Europejskiej i ma swoje bardzo szerokie dossier polityczne, niż być podwładnym Borysa Budki - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz z Radia Wnet, komentując doniesienia medialne o powrocie Tuska do polskiej polityki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna wraca do Zarządu Krajowego PO. Wojciech Król: to ważny moment

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 17:40
- Grzegorz Schetyna ma ogromne doświadczenie w polityce. Cieszę się, że będziemy mogli ponownie korzystać z jego wiedzy. Przeprowadził PO suchą stopą przez trudny czas, gdy partia po dwóch kadencjach znalazła się w opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Wojciech Król.
rozwiń zwiń