X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chciał zdać egzamin na prawo jazdy za kolegę. Wykorzystał do tego maseczkę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 11:52
21-latek wykorzystując maseczkę i częściowo zakrytą twarz zamierzał oszukać egzaminatora i zdać egzamin na prawo jazdy za swojego kolegę. Próba zdobycia dokumentu podstępem została udaremniona, a konsekwencje prawne czekają teraz obu młodych mężczyzn.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Krzysztof Dabkowski

Znajomi próbowali uzyskać w ten sposób prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Sieradzu (Łódzkie), który powiadomił o tym policję.

free drogówka policja 1200.png
Bezpieczeństwo na drogach. Grupa SPEED skontrolowała do tej pory więcej podjazdów niż rok temu


- Dyżurny otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin a drugi zamieszkuje w powiecie poddębickim – poinformowała w niedzielę rzeczniczka sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Ustalono, że mieszkaniec Łodzi miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Poprosił swojego kolegę, aby podwiózł go do sieradzkiego WORD, ale tuż przed egzaminem zwątpił w swoje umiejętności.

Czytaj także:

- Poprosił wówczas znajomego, który od dwóch lat ma uprawnienia, aby zamiast niego przystąpił do egzaminu. Mężczyźni byli pewni, że kiedy zasłonią twarz maseczką, z pewnością ich podstęp się uda – dodała rzeczniczka. Oszustwo podczas weryfikacji danych zdemaskował jednak egzaminator.

21-letni łodzianin, który w podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy, naraził na odpowiedzialność karną siebie i swojego kolegę. Obu mężczyznom przedstawiono bowiem zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości dokonywania przestępstwa.

dz

Czytaj także

Prawo jazdy. Czy do egzaminu przygotują nas rodzice?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:00
Aby poprawić dostępność i jakość kursów na prawo jazdy - Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić przepisy, które pozwolą na odbycie jazd doszkalających w obecności opiekunów prawnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na egzaminach na prawo jazdy. O tym muszą pamiętać kursanci

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 11:09
Egzaminator powinien przerwać egzamin na prawo jazdy, jeżeli w trakcie wystąpi zagrożenie. Od 1 czerwca będzie tak także w przypadku zagrożenia spowodowanego nieustąpieniem pierwszeństwa osobie wchodzącej na przejście, ale jeszcze się na nim nie znajdującej - wynika z informacji przekazanych przez resort infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już ponad 1,5 mln kierowców korzysta z prawa jazdy w aplikacji mObywatel!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 05:00
Prawo jazdy w formie plastikowego dokumentu to przeszłość! Nie potrzebujemy już wozić go ze sobą, ale warto wyposażyć się w elektroniczną wersję na smartfona. Dlaczego? [SPRAWDŹ]
rozwiń zwiń