X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata "Polski Ład, od pola do stołu". Premier: mamy zobowiązanie, by szukać najlepszych rozwiązań dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:53
- Mamy zobowiązanie, by naprawiać błędy przeszłości oraz szukać najlepszych, możliwych rozwiązań dla rolników we współczesnym świecie pełnym wielu wyzwań - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki otwierając debatę "Polski Ład, od pola do stołu"
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: twitter/pisorgpl

- Chleb jest bardzo potrzebny, chleb jest niezbędny - to słowa Jana Pawła II, który zaznaczył bardzo wyraźnie tym samym, że żyjemy dzięki rolnikom, dzięki wsi, dzięki polskiej wsi - powiedział premier na otwarcie debaty, która została zorganizowana w Instytucie Zootechniki w Balicach, koło Krakowa.

Posłuchaj
00:28 11131943_1.mp3 Premier M.Morawiecki: pomoc wsi to jądro naszego programu (IAR)

 

Morawiecki Polski Ład PAP 1200.jpg
"Przygotowano 20 ważnych programów dla rolników". Premier o założeniach Polskiego Ładu

Jak mówił szef rządu, "to jest także docenienie roli wsi, ale również nasze zobowiązanie jednocześnie". - Zobowiązanie, aby naprawiać błędy przeszłości - tej dalszej, najdalszej, ale także tej z ostatnich lat, z ostatniej dekady i szukać najlepszych, możliwych rozwiązań dla rolników we współczesnym świecie pełnym wielu wyzwań - tłumaczył Morawiecki.

Premier podkreślił, że "Prawo i Sprawiedliwość bardzo szybko zrozumiało potrzeby polskiej wsi. I od początku tego wieku środowisko PiS jest wyrazicielem tych najgłębszych potrzeb polskiego rolnictwa".

"Rozsadnik nowoczesności"

Szef rządu zaznaczył, iż jest głęboko przekonany, że polska wieś to nie tylko "rozsadnik polskiej kultury, to nie tylko depozytariusz polskiej kultury, polskiej wiary, ale polska wieś jest również rozsadnikiem nowoczesności" - powiedział. - Tej zdrowo rozumianej nowoczesności, a najlepszym dowodem tego jest wielki sukces polskiej wsi, polskiego rolnika na arenie międzynarodowej, w szczególności w UE - podkreślił Morawiecki.

premier Szczecin 1200.jpg
Premier z wizytą na Pomorzu Zachodnim. "Wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują bardzo sprawnej infrastruktury"

Jak dodał, to sukces wiążący się z rzeczywistym etosem pracy. - Takim, który niestety przez długie lata nie był właściwie doceniony. Etos pracy musi być nagrodzony poprzez odpowiednie wynagrodzenia i wsparty zarówno w tym słynnym cyklu świńskim, ale również w zakresie infrastruktury - podkreślił premier. Zwrócił też uwagę, że na polskiej wsi rozpoczyna się polska historia. "A więc winniśmy wdzięczność polskiej wsi".

Czytaj także:

Szef rządu zaznaczył także,  że w nowej perspektywie finansowej do polskich rolników trafi ponad 34 mld euro. - To około 150 mld zł, które pójdą na bezpośrednie wsparcie rolników, wyrównanie dopłat z hektara do średniej unijnej, ale także na rozwój polskiej wsi - mówił premier, wskazując takie projekty jak m.in. program małej retencji i meliorację, które mają pomóc rolnikom zabezpieczyć się przed przyszłymi klęskami suszy. Według Morawieckiego środki będą mogły być wykorzystywane również na "rozwój parku maszynowego i infrastruktury na wsi".

Wcześniej podczas wizyty w Małopolsce Morawiecki powiedział, że w Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników.

Jak mówił szef rządu, jednym z nich jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego. "Wcześniej z 83 zł na 100 zł. A teraz ze 100 zł podnosimy wkrótce na 110 zł". Kolejne programy dotyczą m.in. dbania o gospodarstwa rolne, szczególnie małe, oraz kodeksu rolnego.

dz

Czytaj także

"Mają wznosić polską gospodarkę". Premier o miliardach złotych na inwestycje w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:48
Polski Ład to dodatkowe miliardy złotych dla Polski. My, Polacy, możemy czuć się dumni z rozwoju naszej ojczyzny - podkreślił premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile wynoszą najważniejsze koszty Polskiego Ładu? Wiceminister finansów wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 12:11
- Najważniejsze koszty Polskiego Ładu wynoszą ok. 34 mld zł - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Piotra Patkowskiego dla "Wirtualnej Polski". Nie wykluczył, że pojawią się kolejne programy, które mogą zmienić te szacunki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas pandemii wykorzystaliśmy odpowiednio". Wiceminister rozwoju, pracy i technologii o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 15:45
- Czas pandemii wykorzystaliśmy odpowiednio do tego, aby zabezpieczyć i ochronić pracowników oraz przedsiębiorców - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń