X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przygotowano 20 ważnych programów dla rolników". Premier o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:14
- W Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolniczym w Będkowicach w województwie małopolskim.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Premier mówił, że skrócenie łańcucha dostaw "Od pola do stołu" jest "rzeczą krytyczną, jest rzeczą bardzo ważną". - Chcemy, żeby polscy rolnicy byli coraz silniejsi względem zachodnich. I dlatego w Polskim Ładzie przygotowaliśmy 20 ważnych programów - powiedział Morawiecki.Jak mówił szef rządu, jednym z nich, jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego. - Wcześniej z 83 zł na 100 zł. A teraz ze 100 zł podnosimy wkrótce na 110 zł - powiedział. Kolejny programy dotyczą m.in. dbania o gospodarstwa rolne, szczególnie o małe oraz kodeksu rolnego.

Olga Semeniuk 1200.jpg
"Czas pandemii wykorzystaliśmy odpowiednio". Wiceminister rozwoju, pracy i technologii o Polskim Ładzie

"Niespodzianki ze strony natury"

Premier zwrócił uwagę, że co roku rolnicy "borykają się z różnymi niespodziankami ze strony natury" - suszą, gradobiciem, podtopieniami. - Tu, jako państwo, staramy się pomagać. Staramy się wspierać tych najbardziej poszkodowanych - zapewnił Morawiecki.

Przede wszystkim jednak - jak podkreślił - zależy mi na "wzmocnieniu siły polskich rolników wobec rolników zachodnich, zagranicznych". - To dlatego też z sukcesem staraliśmy się o powołanie na komisarza ds. rolnictwa Polaka, pana Janusza Wojciechowskiego, który dba o interesy polskich rolników w Brukseli. To dlatego wynegocjowaliśmy w Brukseli ogromny pakiet wsparcia na najbliższych kilka lat, ponad 34 mld euro. To z tych środków również będą korzystały gospodarstwa takie, jak tu w Będkowicach - dodał premier.

Czytaj także:

Zadeklarował, że rząd chce także prowadzić działania krajowe - budżetowe i legislacyjne, które będą sprzyjać poprawie konkurencyjności polskich rolników.

Przekonywał przy tym, iż polskie rolnictwo jest bardziej ekologiczne, niż w innych krajach UE, np. Holandii. - Tam ilość zużywanych pestycydów w substancji aktywnej jest kilka razy większa niż w Polsce na jeden hektar. W Polsce to jest nieco powyżej 2 kg na hektar tej substancji aktywnej; w Holandii - parę razy więcej - wskazał Morawiecki.

Zapowiedział, że pomoc dla rolników przewidziano m.in. w "Polskim Ładzie", czyli nowym programie Zjednoczonej Prawicy.

dz

Czytaj także

Gowin: polityka przemysłowa ma być kreowana w ścisłej współpracy z biznesem i samorządami

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 17:55
W środę ogłoszony zostanie projekt Nowej Polityki Przemysłowej – zapowiedział w Kielcach wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mają wznosić polską gospodarkę". Premier o miliardach złotych na inwestycje w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:48
Polski Ład to dodatkowe miliardy złotych dla Polski. My, Polacy, możemy czuć się dumni z rozwoju naszej ojczyzny - podkreślił premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile wynoszą najważniejsze koszty Polskiego Ładu? Wiceminister finansów wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 12:11
- Najważniejsze koszty Polskiego Ładu wynoszą ok. 34 mld zł - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Piotra Patkowskiego dla "Wirtualnej Polski". Nie wykluczył, że pojawią się kolejne programy, które mogą zmienić te szacunki.
rozwiń zwiń