X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kłopoty CD Projekt. Apel o przedstawienie planu naprawczego

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 07:18
Współwłaściciel akcji CD Projektu, brytyjski fundusz inwestycyjny, domaga się dymisji zarządu firmy. Powodem jest totalna finansowa klapa Cyberpunka i kolosalny spadek giełdowej wyceny polskiego studia gier.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Grand Warszawski

Poprzedni rok był dla firmy rekordowy. Zanotował on rekordowy zysk w wysokości 1,15 mld zł. Taka sytuacja była spowodowana zamówieniami w przedsprzedaży Cyberpunka i wczesną sprzedażą. Nie przełożyła się to jednak na kolejne sukcesy. Zysk netto firmy w pierwszym kwartale tego roku był o 62 proc. niższy od średniej szacunków analityków.

gpw1.jpg
Akcje Allegro i CD Projekt napędzają warszawską giełdę. Łączna wartość obrotów wzrosła o ponad 53 proc.

Błędy gry

Taki stan rzeczy podtrzymywała wielokrotnie przekładana premiera gry Cyberpunk. Kiedy została ostatecznie udostępniona graczom, okazało się, że zawiera mnóstwo błędów. Czarę goryczy przelała decyzja Sony Group Corp., która została zmuszona do usunięcia go ze swojego internetowego sklepu PlayStation i zaoferowania klientom zwrotu pieniędzy.

Wszystko to odbiło się na finansach firmy. Od debiutu Cyberpunka na giełdzie akcje studia straciły 57 proc. A to oznacza spadek wartości 22,6 mld zł (6,2 mld dolarów). Według Bloomberga, dyrektor generalny brytyjskiego funduszu powiedział, że jeżeli prezes Adam Kiciński i wiceprezes Marcin Iwiński nie podadzą się do dymisji, to jego firma zażąda od akcjonariuszy zmian w radzie nadzorczej.

Czytaj także:

– Chciałbym, aby firma przedstawiła publiczny plan, w jaki sposób zamierza zaradzić wszystkim niedociągnięciom i jak planuje ze strategicznego punktu widzenia naprawić swoją markę i zaufanie, które zostało utracone wśród swoich klientów i bazy akcjonariuszy – powiedział cytowany przez Bloomberga szef Abri Advisors.

Nie będzie to jednak łatwe. Statut spółki przewiduje, że do odwołania członków rady nadzorczej wymagana jest większość trzech piątych akcjonariuszy.

Obecni dyrektorzy – wraz z bratem prezesa i współzałożycielem Michałem Kicińskim – posiadają wspólnie co najmniej 34 proc. CD Projekt i dlatego odgrywają dużą rolę w wyborze rady nadzorczej.

tvp.info/dz

Czytaj także

Reżyser Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 odchodzi z CD Projekt. W tle oskarżenia o mobbing

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 04:35
Z CD Projekt po 17 latach pracy pożegnał się Konrad Tomaszkiewicz - był on m.in. reżyserem gry Wiedźmin 3 i drugim reżyserem Cyberpunka 2077. Część podwładnych oskarżyła go o mobbing, jednak wewnętrzne postępowanie firmy nie potwierdziło tych zarzutów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Kujawska: gry zawsze były obecne w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 14:00
- Do świata gier wprowadziła mnie moja starsza siostra. Kiedy w naszym domu pojawił się PC, to ona kupowała gry, ściągała -wspomina Kinga Kujawska, ulubienica publiczności, charyzmatyczna gamerka oraz prezenterka. - "Dick Tracy" to była moja pierwsza strzelanka. Gry były zawsze obecne w moim życiu - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórcy "Days Gone" pracują nad nową superprodukcją

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 18:48
Drugiej części tej gry raczej nie zobaczymy, ale Bend Studio stworzy nową markę dla Playstation.
rozwiń zwiń