X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mógłby odbudować stosunki międzynarodowe". Lubnauer o możliwym powrocie Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 08:55
- Wszystkie ręce na pokład, jesteśmy w takiej sytuacji politycznej np. z punktu widzenia naszych stosunków z innymi krajami na świecie, że człowiek o takim doświadczeniu, klasie i kontaktach międzynarodowych jak Donald Tusk jest bardzo potrzebny, byśmy te stosunki odbudowali - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).

Od kilku dni media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną.

Paweł Lisiecki 1200.JPG
Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki? Paweł Lisiecki: robi wokół siebie aurę zainteresowania

Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce.

Katarzyna Lubnauer przyznała, że Donald Tusk jako lider PO był autorem największych sukcesów tej partii. - Wielu członków PO patrzy na niego z wielką nostalgią, gdyby tylko chciał wrócić do PO, zapewne zostałby przyjęty z otwartymi rękami - stwierdziła.

Gość audycji zwracała uwagę, że przyśpieszone wybory mogą być nawet jesienią. - Widzimy, że konflikty pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro nie wygasły, tam cały czas wrze. Może nastąpić sytuacja, że jest wola polityczna ze strony rządzących, by przyśpieszyć wybory, będziemy zwolennikami takiego rozwiązania, ponieważ uważamy, że Polska z bardzo wielu powodów nie może sobie pozwolić na dłuższe rządy PiS - podkreślała.

Posłuchaj
14:00 PR24_mp3 2021_06_07-07-35-08.mp3 Katarzyna Lubnauer o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Ostatni tweet pana Terleckiego pokazuje, delikatnie mówiąc, nieodpowiedzialność, jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe polityków obozu rządzącego (…) Przywileje, jakie ma Tusk, wynikające z jego doświadczenia, kontaktów, osobistych stosunków z liderami światowymi, spowodowałyby, że gdyby wrócił do polityki krajowej, mógłby np. odbudować pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Nie możemy jednak czekać na tę decyzję, musimy robić swoje - mówiła Katarzyna Lubnauer.

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Katarzyna Lubnauer

Data emisji: 07.06.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki". Piekarska o powrocie Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 14:29
- Donald Tusk jest na innym etapie swojego życia. Nie bardzo wyobrażam sobie, żeby wszedł do walki politycznej na pierwszej linii - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Młyńczyk: Tusk ma przeświadczenie, że PO prawdopodobnie nie da się odbudować

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 21:44
- Donald Tusk może być patronem jakichś inicjatyw związanych z Platformą, czy szerzej z opozycją, natomiast trudno zakładać, że mielibyśmy w nim znowu aktywnego polityka, który stoi na czele tego ugrupowania, bierze udział w wyścigu wyborczym i ewentualnie kieruje ugrupowaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń