X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krajowy Plan Odbudowy. Joanna Lichocka: mamy ogromną szansę na wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 16:05
- Poparcie dla PiS jest adekwatnym odwzorowaniem wielkiego zaufania Polaków do rządu premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego i do programu, który ma służyć wszystkim Polakom, wszystkim rodzinom, przedsiębiorcom, emerytom, ludziom młodym - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Magdalena Piejko

Senat bez poprawek przyjął w ubiegły czwartek ustawę ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem Funduszu Odbudowy UE. Wcześniej niespodziewanie senatorowie odrzucili poprawkę KO i PSL, która zakładała wprowadzenie do ustawy preambuły regulującej sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy.

pad prezydent andrzej duda przemawia free tt kprp 1200 .jpg
"Bardzo spójna wizja krajowej polityki". Prezydent o Polskim Ładzie

"W krótkim czasie wiele zmieni się na korzyść"

Joanna Lichocka podkreślała, że w Polskim Ładzie i programie przyjętym w ramach Krajowego Planu Odbudowy są uwzględnione aspiracje właściwie wszystkich grup społecznych. - Najbliższe miesiące, ustawy przyjmowane w ramach Polskiego Ładu pokażą, jak wiele w krótkim czasie zmieni się na korzyść. Kwota wolna od podatku w wyd. 30 tys. jest jednoznacznym pokazaniem, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy w kieszeniach. Podobnie jak podwyższenie kwoty progu podatkowego z 80 do 120 tys.

- Również programy społeczne dotyczące możliwości łatwiejszego zbudowania domu, otrzymania kredytu, pomocy państwa w jego spłacie, to będą mechanizmy, które spowodują, że Polacy będą się czuli bezpieczniej ze swoimi planami życiowymi i aspiracjami, a Polska będzie dla nas wszystkich świetnym miejscem do mieszkania - dodała poseł.

"Możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość"

Gość audycji zauważyła, że dzięki decyzjom premiera Mateusza Morawieckiego Polska wychodzi dość obronną ręką z kryzysu wywołanego przez epidemię. - Prognozy rozwoju gospodarczego Polski w tym i przyszłym roku są dużo lepsze, niż się spodziewano jeszcze kilka miesięcy temu i jedne z najlepszych w całej UE. Mamy ogromną szansę na wielki skok gospodarczy, ponieważ udało się wywalczyć wielkie pieniądze mimo próby zablokowania tego przez PO i PSL, program Funduszu Odbudowy jest uruchamiany, został ratyfikowany przez prezydenta i możemy patrzeć optymistycznie w przyszłość, oczywiście pod warunkiem, że epidemia nie wróci i obronimy się przed czwartą falą - zaznaczyła.

Posłuchaj
25:07 PR24_mp3 2021_06_01-14-33-19.mp3 Joanna Lichocka o założeniach Polskiego Ładu (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

"Myślenie życzeniowe opozycji"

Poseł PiS komentowała także dyskusje o możliwym następcy Jarosława Kaczyńskiego na fotelu prezesa PiS. - Od lat media związane z totalną opozycją piszą o tym, że Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki, pytają kto po nim, ewentualnie ogłaszają koniec PiS, należy te działania ocenić jako jeden z elementów długoletniej tradycji myślenia życzeniowego opozycji - oceniła.

- To w opozycji jest bardzo poważny kryzys przywództwa. W PiS mamy bardzo dobrego, silnego lidera, opozycja mogłaby tylko marzyć o polityku tej miary i klasy co Jarosław Kaczyński. To w PO czy na Lewicy trwa poszukiwanie jakiegoś lidera, który mógłby ocalić ich przed upadkiem. Pan Borys Budka nie jest żadnym liderem, widać, jak PO upada pod jego rządami, to przywództwo na miarę pana Nitrasa, Kierwińskiego, pani Pomaskiej, oni wybrali sobie takiego lidera i spadają z nim w dół - dodała Joanna Lichocka.

Czytaj również:

Ratyfikacja decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej przez państwa członkowskie jest konieczna do uruchomienia Funduszu Odbudowy. Rząd tłumaczy, że jej brak wstrzymałby uruchomienie pakietu środków zarówno z budżetu Unii na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy, z których Polska ma otrzymać łącznie 770 miliardów złotych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Joanna Lichocka 

Data emisji: 01.06.2021

Godzina emisji: 14.33

PR24/ka

Czytaj także

Przyjęcie Funduszu Odbudowy w Senacie. Kleina: dwóch naszych senatorów popełniło błąd

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 16:59
- Dwóch naszych senatorów nie miało innego zdania. Jeden nie mógł się połączyć z systemem, a drugi popełnił błąd myśląc, że głosuje nad pierwszą poprawką. Doszło do takiego wyniku i została przyjęta ustawa bez preambuły, na której nam zależało - powiedział w Polskim Radiu 24 o czwartkowym głosowaniu w Senacie, Kazimierz Kleina z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie widać gotowości do kompromisu". Prof. Sławomir Sowiński o wyborze RPO

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 19:25
- Twórcy konstytucji zdecydowali, że kilka ważnych urzędów, w tym Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być obsadzony w ramach szerszego konsensusu politycznego, obejmującego obie izby parlamentu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog (UKSW).
rozwiń zwiń