X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czechy wycofają skargę do TSUE po podpisaniu porozumienia". Rzecznik rządu o sprawie kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 11:34
- Negocjacje ze stroną czeską ws. kopalni Turów w tej chwili się kończą. W poniedziałek nastąpiło przyjęcie wytycznych do umowy, która ma zostać podpisana pomiędzy polskim a czeskim rządem - mówił w Brukseli rzecznik rządu Piotr Müller. - Sfinalizowanie tej umowy jest warunkiem wycofania skargi do TSUE - dodał.
Rzecznik rządu Piotr Mueller podczas konferencji prasowej w trakcie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w Brukseli
Rzecznik rządu Piotr Mueller podczas konferencji prasowej w trakcie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w BrukseliFoto: PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik rządu podczas briefingu w Brukseli odniósł się do doniesień medialnych dotyczących porozumienia pomiędzy Polską a Czechami ws. kopalni Turów.

- Tak jak wczoraj zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, te negocjacje w tej chwili właśnie się kończą. Wczoraj nastąpiło przyjęcie takiej umowy ramowej, wytycznych do umowy, która ma zostać podpisana pomiędzy polskim i czeskim rządem - powiedział.

wbrux 1200.jpg
"Mam nadzieję, że czescy partnerzy rozumieją nasze stanowisko". Premier po spotkaniu ws. kopalni Turów

Zwrócił uwagę, że mówił o tym wcześniej we wtorek szef czeskiego rządu Andrej Babisz, iż czeka na sfinalizowanie tej umowy. - I że sfinalizowanie tej umowy jest warunkiem wycofania skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE. To samo wczoraj premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że właśnie podpisanie tej umowy, którą finalizujemy w tej chwili, jest warunkiem wycofania przez stronę czeską skargi do TSUE - mówił Müller.

W związku z tym - kontynuował - chciałby pewne nieporozumienie medialne, które "być może zaistniało w niektórych agencjach prasowych, które podały fragment wypowiedzi premiera Babisza, wyjaśnić".

Rzecznik rządu poinformował, że w poniedziałek odbyło się spotkanie zespołu, na którym ustalono ramy umowy między Polską i Czechami. "Porozumienia, w ramach którego zadeklarowano wycofanie skargi. Trwa przygotowanie finalnej umowy. Przed chwilą premierzy potwierdzili ustalenia przy porannym spotkaniu przed Radą Europejską." - napisał Piotr Müller na Twitterze.

Czytaj także:

Rzecznik dodał, że "pojawiające się w mediach przeinaczenia wynikają z faktu, że wycofanie skargi ma się odbyć po podpisaniu finalnego porozumienia. Co jest oczywiste przy tego typu umowach".

W nocy premier Mateusz Morawiecki informował, że w wyniku wstępnego porozumienia Czesi mają wycofać pozew w sprawie kopalni Turów przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zakłada ono między innymi, że Polska zainwestuje 45 milionów euro w wieloletnie projekty na tym obszarze.

pg

Czytaj także

"Wykroczył poza swoje kompetencje". Müller o wyroku TSUE ws. nowej KRS

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 15:50
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że wniosek premiera ws. "potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa TK co do wyższości konstytucji RP nad prawem UE" zostanie wkrótce skierowany do Trybunału. Według niego TSUE, orzekając ws. ustaw o KRS "wykroczył poza swoje kompetencje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kopalnia w Turowie nie wpływa na niedobory wody w Czechach". Komunikat IMGW

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 23:35
TSUE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. W Trybunale toczy się postępowanie przeciwko Polsce z inicjatywy Czech, które uważają, że koncesja na działalność kopalni została wydana z naruszeniem unijnego prawa. Zdaniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wpływ na zasoby wodne wynika przede wszystkim z warunków meteorologicznych - wpływ kopalni jest znikomy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Bernacki: postanowienie TSUE uderza w fundamenty Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 13:00
- Postanowienie TSUE to również uderzenie w jedno z fundamentalnych ogniw polskiego systemu energetycznego. Szacuje się, że od 5 do 10 proc. energii pochodzi z elektrowni w Turowie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki (PiS).
rozwiń zwiń