X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczerski o Nord Stream 2: niespójność USA osłabia możliwość wywierania wpływu na przyszłość tego projektu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 19:59
Prezydencki minister Krzysztof Szczerski dystansuje się od amerykańskiej decyzji o nieobjęciu sankcjami firmy prowadzącej budowę Nord Stream 2. Szef Biura Polityki Międzynarodowej powiedział Polskiemu Radiu, że stanowisko administracji prezydenta Bidena jest "nie do końca spójne".
Akademik Czerski - jeden z okrętów budujących Nord Stream 2
Akademik Czerski - jeden z okrętów budujących Nord Stream 2Foto: PAP/DPA/Jens Büttner

Krzysztof Szczerski zaznaczył, że podziela werbalną krytykę Waszyngtonu wobec gazociągu, który przez Bałtyk ma połączyć Rosję i Niemcy. Prezydencki minister dodał, że nie podziela wyrażanej przez Amerykanów nadziei, że pewne złagodzenie może doprowadzić do dialogu umożliwiającego zmianę profilu tej inwestycji. - To osłabia możliwość wywierania wpływu na przyszłość tego projektu, właśnie przez ową niespójność. Jestem przekonany o tym, że w długiej perspektywie dokończenie projektu Nord Stream 2 będzie działało na szkodę Europy, na szkodę relacji euroatlantyckich i przyniesie daleko idące konsekwencje, które dzisiaj wciąż jeszcze mogą być zatrzymane - ocenił szef Biura Polityki Międzynarodowej.

Joe Biden PAP 1200.jpg
"Retoryka administracji Bidena nie idzie w parze z działaniami". Piotrowski o Nord Stream 2

Brak sankcji

Nieobjęcie sankcjami firmy Nord Stream 2 AG i jej prezesa Matthiasa Warniga skrytykowali zarówno Republikanie, jak i Demokraci, w tym szef senackiej komisji spraw zagranicznych Bob Menendez.

Czytaj także:

Biały Dom zapewnia, że podtrzymuje sprzeciw wobec Nord Stream 2, mimo objęcia sankcjami tylko części podmiotów zaangażowanych w jego budowę. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki zapowiedziała, że Stany Zjednoczone użyją dostępnych środków ekonomicznych i dyplomatycznych, by zablokować projekt. Jen Psaki powiedziała, że Stany Zjednoczone nadal uważają Nord Stream 2 za rosyjski projekt geopolityczny zagrażający bezpieczeństwu energetycznemu Europy, Ukrainy i wschodniej flaki NATO.

dz

Czytaj także

Marek Budzisz: dokończenie Nord Stream 2 nie oznacza od razu jego uruchomienia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 15:57
- Dzisiaj brakuje ok. 80 km Nord Stream 2 i wszystko wskazuje na to, że gazociąg zostanie dokończony, co nie oznacza, że od razu zostanie uruchomiony - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich, dziennikarz "Sieci". - Najprawdopodobniej będą trwały rozmowy o warunkach uruchomienia przez Rosję sprzedaży gazu, ale dokończenie gazociągu jest dla Moskwy znaczącym sukcesem prestiżowym, politycznym czy geostrategicznym - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez amerykańskich sankcji na firmę budującą Nord Stream 2. Parys: zagrożenie dla flanki wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 16:30
- Joe Biden zaskoczył swoich sojuszników w Europie nowym podejściem do Nord Stream 2. Powinniśmy domagać się rekompensat - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demokraci i Republikanie krytykują Bidena po decyzji ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 16:36
Prezydent USA Joe Biden jest krytykowany zarówno przez Republikanów, jak i polityków własnej partii, za nieobjęcie sankcjami firmy prowadzącej budowę Nord Stream 2. Przewodniczący senackiej komisji spraw zagranicznych Bob Menendez z partii Demokratycznej wezwał Biały Dom do natychmiastowej zmiany tej decyzji.
rozwiń zwiń