X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Belgii sprawdza się optymistyczny scenariusz pandemii. Spadają zakażenia i zgony

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 17:26
Instytut zdrowia publicznego w Belgii ocenia, że w tym kraju sprawdza się najbardziej optymistyczny scenariusz dotyczący poprawy sytuacji epidemicznej. Spadają liczby zakażeń, zgonów, przyjęć do szpitali i pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Philip Lange / Shutterstock.com

Według belgijskiego instytutu zdrowia publicznego sytuacja jest opanowana, a wskaźniki poprawiają się szybciej, niż się spodziewano. - Obostrzenia są przestrzegane, osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, ograniczają kontakty - skomentował jeden z głównych wirusologów Belgii Steven Van Gucht.

Posłuchaj
00:49 11089529_1.mp3 Belgia: sprawdza się najbardziej optymistyczny scenariusz dotyczący pandemii (IAR)

 

ostenda plaza belgia forum 1200 .jpg
Wstęp na plażę tylko dla zapisanych. Pandemiczne środki bezpieczeństwa w belgijskim kurorcie

Spadek o połowę

Z najnowszych danych wynika, że średnia dobowa liczba zgonów w ubiegłym tygodniu spadła o połowę w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch tygodni. Dziennie potwierdzano około dwudziestu przypadków śmiertelnych. Z kolei dobowa liczba zakażeń spadła o jedną trzecią i wyniosła nieco ponad dwa tysiące.

Czytaj także: 

Kluczowa dla belgijskich władz jest sytuacja na oddziałach intensywnej terapii. Jednym z warunków znacznego łagodzenia ograniczeń od 9 czerwca była liczba pacjentów z koronawirusem na OIOM-ach nieprzekraczająca pół tysiąca. Z szacunków belgijskiego instytutu zdrowia publicznego wynika, że jeszcze w tym miesiącu ta liczba spadnie poniżej pół tysiąca, a w przyszłym - nie przekroczy czterystu.

dz

Czytaj także

UE łagodzi ograniczenia i zezwala na wjazd obcokrajowcom. Jest jednak hamulec bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:42
Unijne kraje złagodziły ograniczenia związane z pandemią i zezwoliły na wjazd obcokrajowcom spoza Wspólnoty, ale po spełnieniu warunków. Europejskie rządy zaakceptowały propozycję Komisji w tej sprawie. Unia Europejska ponownie otwiera granice, by umożliwić przylot obywatelom między innymi z USA i Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci powróciły do szkolnych ławek. Czego obawiają się nauczyciele?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 08:00
Dziś, 31 maja, placówki oświatowe wznowiły działania stacjonarne. Oznacza to, że po długim oczekiwaniu nauczyciele i uczniowie mogli wrócić do klas i cieszyć się początkiem powrotu do rzeczywistości znanej przed pandemią. Oprócz ogromnych oczekiwań czy nadziei, moment ten może wzbudzić także lęk i niepokój wśród pedagogów, rodziców oraz przede wszystkim dzieci i młodzieży. Na co zatem zwracają uwagę nauczyciele? Jak rodzice i nauczyciele mogą pomóc dziecku w zadbaniu o kondycje fizyczną? I jakie rozwiązanie przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Akademią Wychowania Fizycznego? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie należy spodziewać się dużej frekwencji". Eksperci o ponownym otwarciu kin

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 15:17
Miesiące jesienne i planowane na ten czas premiery będą czasem próby dla kin. Jeśli Polsce uda się uniknąć jesiennej fali zachorowań, jest duża szansa na powrót widzów do kin w szerszym zakresie od września - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny.
rozwiń zwiń