X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie parlamentarzystów PO. "Będzie debata o propozycji dymisji Borysa Budki"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 09:43
Poseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik powiedział, że podczas dzisiejszego spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej odbędzie się debata o dymisji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego partii. - Jest w Platformie bunt oficerów na pokładzie - oświadczył poseł w RMF FM.
Borys Budka
Borys BudkaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Prowadzący rozmowę w RMF FM Robert Mazurek powiedział w rozmowie z Bogusławem Sonikiem, że dotarł do zamkniętej grupy parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, w której jeden z członków miał napisać "Jeśli większość z nas nie zażąda dymisji Borysa, to po Platformie nie będzie czego sprzątać".

Platforma Sejm PAP 1200.jpg
Spotkanie parlamentarzystów PO. "Musimy uspokoić nastroje w partii"

Debata nad dymisją

Polityk odpowiedział, że dzisiaj na ten temat będą dyskutować członkowie PO. Bogusław Sonik uważa jednak, że większa część polityków tego ugrupowania będzie stała za obecnym przewodniczącym. – Podejrzewam, że zwolenników Borysa Budki będzie więcej niż tych, którzy by chcieli takiej zmiany – powiedział.

Czytaj także:

Poseł zaznaczył także, że ostateczną decyzję o funkcji przewodniczącego podejmowali członkowie PO z całego kraju i pomimo "buntu oficerów na pokładzie" ma on mocną pozycję. – Budka został wybrany glosami wszystkich członków PO i oni decydują o tym, kto jest przewodniczącym. W regionach i kołach ma zaufanie – powiedział Bogusław Sonik.

- Trudno wskazać w tej chwili personalia osoby, która mogłaby się podjąć zadania bycia liderem PO. Trzeba dać szansę Borysowi Budce - dodał.

Zamieszanie w Platformie Obywatelskiej powstało po tym, jak z partii wyrzuceni zostali Ireneusz Raś i Paweł Zalewski. Ma to związek z opublikowaniem listu 54 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się apel o "poważną debatę" i zmiany w Platformie Obywatelskiej. Decyzję o rozstaniu się z formacją podjęła także Róża Thun.

RMF FM/dz

Czytaj także

"Walka o szalupy ratunkowe". Mateusz Kosiński o odejściach z Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 19:59
- Większość sondaży wskazuje, że partia traci. Powinna nastąpić refleksja, należałoby posypać głowę popiołem i zmienić kurs. Nie ma rachunku sumienia, jest lot ćmy nad palącą się świeczką. PO idzie w zaparte i nie dostrzega swoich błędów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika Solidarność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Pęk: kolejni politycy będą coraz częściej opuszczać Platformę Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 07:15
- Platforma Obywatelska wyraźnie zjeżdża w dół, nie ma przywództwa, nie ma programu, nie ma pomysłu - stwierdził wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, "poszczególni politycy będą Platformę coraz częściej opuszczać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Napieralski: PO nie jest pierwszą partią, która przechodzi trudne chwile

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:08
- Kiedy po aneksji Krymu Jarosław Kaczyński zrozumiał, że należy być politykiem, który merytorycznie odpowiada na różne działania rządu, to od 2014 roku rozpoczęła się bardzo konstruktywna debata między PSL, PiS i PO. Patrząc na historię, uważam, że totalna opozycja to jest błąd - powiedział Grzegorz Napieralski z Kolacji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń