X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ważny sygnał". Justyna Gotkowska o uczestnictwie Joe Bidena w obradach państw grupy B-9

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 21:35
- Dla Stanów Zjednoczonych wschodnia flanka NATO oraz współpraca z jej państwami jest istotna - mówiła w Polskim Radiu 24 Justyna Gotkowska (Ośrodek Studiów Wschodnich) komentując przebieg spotkania państw B-9 w Bukareszcie. W audycji wziął udział również Jarosław Guzy (Polska Agencja Prasowa).
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Rumunii Klaus Werner Iohannis podczas udziału w organizowanym w formule online Szczycie B9 w Pałacu Cotroceni w Bukareszcie, 10.05.2021
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Rumunii Klaus Werner Iohannis podczas udziału w organizowanym w formule online Szczycie B9 w Pałacu Cotroceni w Bukareszcie, 10.05.2021Foto: PAP/KPRP/Igor Smirnow

Prezydenci Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii i Słowacji we wspólnej deklaracji zobowiązali się do zacieśniania i rozwoju współpracy w ramach NATO. W spotkaniu online Bukareszteńskiej Dziewiątki uczestniczyli również prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.

Bukareszt szczyt 1200 PAP.jpg
PolskieRadio24.pl Świat Europa Szczyt B-9. Jarosław Guzy: dokonywany jest przegląd całej wschodniej flanki NATO

Jarosław Guzy ocenił inicjatywę B-9 jako udaną. - To głos krajów naszego regionu, wschodniej flanki NATO, który jest szczególny, kraje te łączy sytuacja geopolityczna, która bardzo często jest odmienna od tego, co widzi Zachodnia Europa i nasi sojusznicy, i pozostaje kwestią otwartą, na ile jest to zbieżne z polityką amerykańską, kraju, bez którego NATO nie mogłoby istnieć. Tym bardziej zatem ciekawe jest, że prezydent Joe Biden rozmawiał z przywódcami Bukareszteńskiej Dziewiątki przed szczytem NATO, który z kolei odbywa się przed spotkaniem Joe Bidena z Władimirem Putinem. Te konsultacje będą miały znaczenie dla stanowiska amerykańskiego - podkreślił.

Justyna Gotkowska dodała, że dołączenie Joe Bidena do obrad Bukareszteńskiej Dziewiątki świadczy o tym, że dla Stanów Zjednoczonych wschodnia flanka NATO oraz współpraca z jej państwami jest istotna, także w związku ze zbliżającym się szczytem sojuszu w Brukseli, na którym prawdopodobnie sojusz będzie wypracowywał nową koncepcję strategiczną.

Posłuchaj
24:27 PR24_mp3 2021_05_11-20-33-19.mp3 Justyna Gotkowska i Jarosław Guzy o spotkaniu Bukareszteńskiej Dziewiątki (Polskie Radio 24 / Kontrapunkt) 

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

AudycjaKontrapunkt

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Justyna Gotkowska i Jarosław Guzy

Data emisji: 11.05.2021

Godz. emisji: 20:33

dz

Czytaj także

Prezydent: Polska wspiera zbliżanie się Mołdawii do UE i działania Rumunii w tym zakresie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:17
- Mam nadzieję, że bardzo trudny czas pandemii dobiega już końca, przechodzi w czas, w którym należy bardzo dynamicznie starać się zintensyfikować zarówno współpracę polityczną, jak i gospodarczą - powiedział w Bukareszcie prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzi o to, żeby Europa Środkowa mówiła jednym głosem". Prof. Grosse o szczycie B-9

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 16:39
- Chodzi o wzmocnienie wschodniej flanki NATO, przygotowanie się do szczytu NATO w czerwcu, chodzi o to, żeby Europa Środkowa mówiła jednym głosem. A ten głos jeszcze dodatkowo będzie wzmocniony, bo to będzie skonsultowane zarówno z sekretarzem generalnym, jak i prezydentem Stanów Zjednoczonych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z UW, komentując trwający szczyt tzw. bukareszteńskiej dziewiątki.
rozwiń zwiń