X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ukraina może liczyć na wsparcie USA, by się bronić". Blinken: przywiozłem przesłanie, także od Bidena

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 22:53
Szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken mówiąc o sytuacji na Ukrainie, zauważył, że choć Rosja wycofała część wojsk spod granicy ukraińskiej, duża liczba żołnierzy i sprzętu jest tam obecna. - Chcemy podkreślić, że Ukraina może liczyć na nasze wsparcie, by mogła się obronić - powiedział.
Antony Blinken w Kijowie
Antony Blinken w KijowieFoto: PAP/EPA/PRSIDENTIAL PRESS SERVICE / HANDOUT

pap_20210128_1HZ (5) (1).jpg
"Nie można czekać". Będzie dyskusja o Rosji na nieformalnym szczycie UE w Porto

Podczas wizyty w Kijowie amerykański sekretarz stanu sekretarz stanu Antony Blinken ostrzegł Moskwę, że Stany Zjednoczone odpowiedzą na "nieodpowiedzialne" działania Rosji wobec Ukrainy. W wywiadzie dla telewizji MSNBC Blinken wyraził poparcie dla Ukrainy i wezwał rząd tego kraju do przeprowadzenia niezbędnych reform.


Posłuchaj
00:55 Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR).Blinken na Ukrainie. mp3.mp3 Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR).Blinken na Ukrainie

 

Antony Blinken powiedział, że przybył do Kijowa z przesłaniem do ukraińskich partnerów.

- Główną częścią tego przesłania jest nasze przywiązanie do niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, także w obliczu potencjalnej agresji ze strony Rosji - powiedział Blinken dodając, że jest to przesłanie nie tylko od niego, ale również od prezydenta Joe Bidena.

Rosja wycofała tylko część wojsk

Szef amerykańskiej dyplomacji zauważył, że choć Rosja wycofała część wojsk spod granicy z Ukrainą duża liczba żołnierzy i sprzętu jest tam obecna.

- Chcemy podkreślić, że Ukraina może liczyć na nasze wsparcie, by mogła się obronić - powiedział.

Blinken podkreślił, że społeczność międzynarodowa jest przeciwko agresji i nieodpowiedzialnym działaniom wobec Ukrainy. Przypomniał, że po inwazji na Krym w 2014 roku wobec Rosji zastosowano sankcje i wyraził nadzieję, że nie trzeba będzie po raz kolejny po nie sięgać.

wojna ukraina donbas free 1200 shutter.jpg
Rosja wycofała z terenów przygranicznych Ukrainy jedynie 3,5 tysiąca żołnierzy, a pozostawiła 75 tysięcy

"Wsparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy jest niezachwiane"

Szef amerykańskiej dyplomacji spotyka się na Ukrainie z prezydentem Zełeńskim, premierem Szmyhalem i ministrem spraw zagranicznych Kulebą. Amerykanie podkreślają, że wizyta Blinkena ma podkreślić poparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy.

Antony Blinken przybył do Kijowa z Londynu, gdzie uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych grupy G-7.

Departament Stanu podkreślił, że szef amerykańskiej dyplomacji wyrazi poparcie USA dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej rosyjskiej agresji.

- Wsparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy jest niezachwiane - powiedział podsekretarz stanu do spraw Europy i Eurazji Philip Reeker. Dyplomata podkreślił konieczność walki z korupcją oraz wzmacnianie przez Ukrainę instytucji demokratycznych.

Według Reekera działania te są kluczowe dla sukcesu Ukrainy, między innymi możliwości odparcia rosyjskiej agresji. - Jesteśmy zaniepokojeni zwiększaniem obecności wojsk rosyjskich na okupowanym Krymie i wzdłuż granicy. Wyrażamy podziw dla powściągliwości Ukrainy w obliczu rosyjskich prowokacji” - stwierdził Philip Reeker dodając, że wizyta sekretarza Blinkena w Kijowie jest ważna nie tylko dla Ukrainy ale dla całego regionu.

 

PAP/IAR/agkm

A

km

Czytaj także

Prezydent USA: działania Rosji będą miały konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 05:00
- Powiedziałem Władimirowi Putinowi, że nie będziemy dążyć do eskalacji, ale działania Kremla będą miały konsekwencje - podkreślił w przemówieniu w Kongresie prezydent USA Joe Biden. Zadeklarował, że jest gotowy na współpracę z Rosją tam, gdzie jest "wspólny interes".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rosyjskie siły wciąż są przy ukraińskich granicach". Sekretarz stanu USA z wizytą w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 16:00
- Znaczna część rosyjskich sił wciąż pozostaje przy ukraińskich granicach, uważnie obserwujemy sytuację - powiedział w czwartek sekretarz stanu USA Antony Blinken w Kijowie po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
rozwiń zwiń