X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Tomasz Grosse o głosowaniu nad KPO: PO będzie miała problem, żeby się wytłumaczyć

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 06:56
– Biorąc pod uwagę wypowiedzi liderów PO jeszcze sprzed kilku tygodni, gdy stanowczo popierali Krajowy Plan Odbudowy, to jest to pewna niekonsekwencja. Wyborcy PO nie rozumieją tego stanowiska, a Platforma będzie miała duży problem, żeby im wytłumaczyć, dlaczego podejmuje takie działania - powiedział w rozmowie z portalem tvp.info prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z UW.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com/Sejm RP

Sejm przegłosował ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącej Funduszu Odbudowy. Za jej przyjęciem opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Większość posłów klubu PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska 2050 zagłosowali za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu, a Konfederacja opowiedziała się przeciw.

sejm ratyf mid-21504519 1200.jpg
Sejm ratyfikował unijny Fundusz Odbudowy

"Problem Koalicji Obywatelskiej"

Prof. Tomasz Grosse zaznaczył, że problem Koalicji Obywatelskiej z wytłumaczenia się ze swoich ruchów dotyczy nie tylko kraju, ale także areny międzynarodowej. – Wydaje się, że Platforma Obywatelska ponad sojusze na arenie europejskiej przedkładała pewną kalkulację wynikającą z gry politycznej na arenie krajowej. Teraz liderzy PO będą musieli wytłumaczyć swoim partnerom europejskim, w tym niemieckiemu rządowi, że była to pewna taktyka, która miała doprowadzić do zmiany rządu. A ponieważ się nie udała, wstrzymali się w tej sprawie od głosu - powiedział europeista.

Czytaj także:

Ekspert podkreślił także, że brak jednolitego działania wszystkich frakcji opozycyjnych oraz zmiany poglądów w tej sprawie dodatkowo szkodzą wizerunkowi Koalicji Obywatelskiej w oczach wyborców i partnerów zagranicznych. – Ale ponieważ ta konstrukcja była zmienna i wielopoziomowa, zarówno wyborcy, jak i partnerzy w UE mogli się poczuć trochę zdezorientowani – ocenił prof. Grosse.

tvp.info/dz

Czytaj także

"Porażka Platformy Obywatelskiej". Wiesława Dróżdż o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 22:25
- Platforma Obywatelska długo będzie nam się jawiła jako osamotniona partia, która nie umie przekazać, o co jej chodzi - mówiła w Polskim Radiu 24 Wiesława Dróżdż, politolog (Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adrian Zandberg: miejsce proeuropejskich partii w takim głosowaniu jest jasne

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 23:25
- To jest dobra decyzja i ważna decyzja dla Europy - powiedział poseł Lewicy Adrian Zandberg po przyjęciu we wtorek przez Sejm ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy UE. Rzecznik PiS: z zadowoleniem przyjmujemy wynik głosowania

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 00:23
Z zadowoleniem przyjmujemy, że Sejm tak zdecydowaną większością głosów poparł ratyfikację, bo dzięki temu do Polski trafi 770 mld zł - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po przyjęciu ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
rozwiń zwiń