X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sejm decyduje o przyszłości Polski". Tomasz Truskawa o Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 21:15
- Ratyfikowanie tej ustawy daje szanse na modernizację naszego kraju, odgrywanie coraz większej roli nie tylko  w sensie politycznym, ale i ekonomicznym - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa, publicysta (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
Premier Mateusz Morawiecki (C) przemawia na sali obrad Sejmu, Warszawa, 04.05.2021.
Premier Mateusz Morawiecki (C) przemawia na sali obrad Sejmu, Warszawa, 04.05.2021. Foto: PAP/Rafał Guz

Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej dotyczącej Funduszu Odbudowy. Wcześniej Sejm odrzucił wszystkie poprawki klubów PO i PSL do projektu. "Za" przyjęciem ustawy głosowało 290 posłów, przeciwko było 33, a wstrzymało się 133 posłów.

sejm ratyf mid-21504519 1200.jpg
Sejm ratyfikował unijny Fundusz Odbudowy

Tomasz Truskawa komentował dyskusje wokół Funduszu Odbudowy UE. - Nasz Sejm decyduje, jak będzie wyglądała nasza przyszłość w perspektywie 30. a nawet więcej lat. Wbrew nazwie, mówiącej, że jest to fundusz "odbudowy", uważam, że jest to kwestia raczej przebudowy polskiego państwa i gospodarki, a co za tym idzie, polskiego społeczeństwa - ocenił.

- Przemiany zasygnalizowane, chociażby w postaci hasła "zielonej energii", dotkną nie tylko Śląsk (...) Są także kwestie związane z elektromobilnością czy programem rozwoju mieszkaniowego, niezwykle istotnym, ponieważ budownictwo jest kołem zamachowym gospodarki - wyliczał obszary, na których rozwój wpłyną środki unijne.

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_05_04-20-06-10.mp3 Tomasz Truskawa o ratyfikacji Funduszy Odbudowy UE (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Jak dodał publicysta, wzmocnienie UE polegać będzie na pokazaniu sprawności wspólnoty w przeciwdziałaniu zagrożeniu, jakim jest koronawirus i skutki pandemii, pokazanie umiejętności działania tej struktury.

Czytaj więcej:

Przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu projekt ustawy dotyczy wyrażenia zgody na dokonanie przez prezydenta Polski ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej z 14 grudnia ubiegłego roku w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się wówczas w sprawie wieloletniego budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. Polska może liczyć z Funduszu na ponad 23 miliardy euro w formie dotacji i ponad 34 miliardy w formie pożyczek.

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Tomasz Truskawa

Data emisji: 05.05.2021

Godzina emisji: 20.06

PR24/ka

Czytaj także

"Wybrali niewygodny temat". Prof. Młyńczyk o budowaniu wiarygodności przez PO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:59
Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Łukasz Młyńczyk, politolog, który w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim mówił o tym, jak Platforma Obywatelska ostatecznie zachowa się w sprawie Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Patryk Słowik: Koalicja Obywatelska się zakiwała

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:11
- Koalicja Obywatelska w ostatnich tygodniach się zakiwała. Z jednej strony chciałaby przewodzić opozycji walczącej z PiS, ale problem w tym, że nikt z nią nie chciał tego robić. Z drugiej strony stanęłaby w jednym rzędzie z Solidarną Polską - powiedział o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy Patryk Słowik, publicysta Wirtualnej Polski. Gościem "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24 był także Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koalicja Obywatelska pogubiła się w tej sprawie". Dr Bartłomiej Machnik o głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 20:15
- W ciągu kilku tygodni widzimy całkowitą zmianę stanowiska. Dla wyborcy tego środowiska to nie jest komfortowa sytuacja - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog (Collegium Humanum Uniwersytetu Opolskiego) komentując stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. Krajowego Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń