X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Koalicja Obywatelska pogubiła się w tej sprawie". Dr Bartłomiej Machnik o głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 20:15
- W ciągu kilku tygodni widzimy całkowitą zmianę stanowiska. Dla wyborcy tego środowiska to nie jest komfortowa sytuacja - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog (Collegium Humanum Uniwersytetu Opolskiego) komentując stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. Krajowego Funduszu Odbudowy.
Przewodniczący PO Borys Budka na sali obrad Sejmu w Warszawie, 04.05.2021 r.
Przewodniczący PO Borys Budka na sali obrad Sejmu w Warszawie, 04.05.2021 r.Foto: PAP/Rafał Guz

4 maja Sejm na dodatkowym posiedzeniu zajmował się projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji jest niezbędna do uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy UE, który ma wspomóc gospodarki unijne po pandemii.

Bogdan Rzońca 1200.JPG
"Powinniśmy solidarnie skorzystać z tej szansy". Bohdan Rzońca o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Dr Bartłomiej Machnik zwracał uwagę, że w polityce polskiej mało jest debaty pomiędzy ugrupowaniami czy środowiskami z różnych stron sceny politycznej. - Dojrzałość polityczna wymagałaby, aby do takich rozmów jak ws. Krajowego Planu Odbudowy dochodziło - podkreślał i dodał, że należałoby zminimalizować sytuacje, w których do ostatniej chwili wyborcy nie są w stanie odgadnąć, jak dane ugrupowanie zagłosuje, i są zmuszeni do ostatniej debaty wyczekiwać na słowa liderów w tej sprawie.

Gość audycji komentował także słowa lidera PO Borysa Budki, który w debacie sejmowej zarzucał Lewicy, która poparła KPO wejście w koalicję z PiS. - Chyba nikt nie ma złudzeń, że nie jesteśmy świadkami trwałej koalicji Zjednoczonej Prawicy i Lewicy. W pewnym momencie Lewica ustawi się znowu tam, gdzie jest obecnie PO czy PSL - stwierdził.

Posłuchaj
22:15 PR24_mp3 2021_05_04-19-06-17.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o głosowaniu ws. Krajowego Planu Odbudowy (Polskie Radio 24 / Stan rzeczy)

Politolog ocenił, że Kolacja Obywatelska „pogubiła się ws. Krajowego Planu Odbudowy”. - Bez wątpienia PO zagalopowała się w tej sprawie, do ostatniej chwili trwa poszukiwanie najlepszego wyjścia z tej beznadziejnej dla Koalicji Obywatelskiej sytuacji. Wydawałoby się, że wstrzymanie od głosu jest najlepszym rozwiązaniem - komentował dr Bartłomiej Machnik.

Czytaj więcej:

W ramach unijnego budżetu na lata 2021-2027 Polska ma otrzymać 137 mld euro, w tym 107,09 mld - z budżetu Wieloletnich Ram Finansowych, a 28,6 mld - z instrumentów Funduszu Odbudowy.

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: dr Bartłomiej Machnik

Data emisji: 05.05.2021

Godzina emisji: 19.06

PR24/ka

Czytaj także

"Wybrali niewygodny temat". Prof. Młyńczyk o budowaniu wiarygodności przez PO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:59
Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Łukasz Młyńczyk, politolog, który w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim mówił o tym, jak Platforma Obywatelska ostatecznie zachowa się w sprawie Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Patryk Słowik: Koalicja Obywatelska się zakiwała

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:11
- Koalicja Obywatelska w ostatnich tygodniach się zakiwała. Z jednej strony chciałaby przewodzić opozycji walczącej z PiS, ale problem w tym, że nikt z nią nie chciał tego robić. Z drugiej strony stanęłaby w jednym rzędzie z Solidarną Polską - powiedział o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy Patryk Słowik, publicysta Wirtualnej Polski. Gościem "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24 był także Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń