X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Atomowa bomba bakteriologiczna". Francja od lat obawiała się prac w Wuhanie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 12:00
Teoria o wycieku koronawirusa z chińskiego laboratorium w Wuhanie jest coraz bardziej prawdopodobna - pisze "Le Figaro". Francuski dziennik cytuje ekspertów, którzy domagają się rzetelnego międzynarodowego śledztwa w tej sprawie. Ich zdaniem prawdę o pochodzeniu wirusa SARS-CoV-2 ukrywają Chiny, które dziennik nazwał "imperium nieprzejrzystości".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff

Le Figaro poinformowało, że kilka dni temu 27 naukowców z 10 krajów wysłało list do Światowej Organizacji Zdrowia, krytykując jej ustalenia w sprawie genezy koronawirusa. Francuski dziennik cytuje badaczkę Virginie Courtier z Instytutu Jacques’a Monoda, która zarzuciła naukowcom WHO brak kompetencji i konflikt interesów.

Naukowcy COVID free shutt-1200.jpg
"10 razy skuteczniejszy". Naukowcy opracowują nowy "koktajl przeciwwirusowy" do walki z COVID-19

Wyciek z laboratorium?

- Wszyscy eksperci, którzy udali się do Chin zostali zatwierdzeni przez komunistyczny reżim - zauważyła badaczka. Dodała, że w tej chwili nie można wykluczyć teorii o wycieku wirusa z laboratorium.

Czytaj także:

Francuscy eksperci twierdzą, że Chińczycy prowadzili w Wuhan prace nad tak zwanym "wzmocnieniem funkcji" wirusów, czyli genetycznymi modyfikacjami, które ułatwiają przenoszenie patogenów ze zwierząt na człowieka. Francuski zespół badaczy - z wirusologiem Etienne Decroly na czele - zidentyfikował ślady tych eksperymentów w materiale genetycznym koronawirusa.

Laboratoria stworzone przez Francuzów

nietoperz 1200 free
W jaki sposób wybuchła pandemia? "Są cztery hipotezy"

Le Figaro cytuje również francuskich ekspertów do spraw bezpieczeństwa, którzy od lat obawiali się, że Chiny stworzą w laboratorium w Wuhan "atomową bombę bakteriologiczną".

Laboratorium w Wuhan wybudowały kilka lat temu francuskie władze, choć straciły one kontrolę nad projektem, przejętym przez rząd w Pekinie. "Wielu z nas nie chciało przekazywać tak wrażliwej technologii państwu, które nie jest naszym sojusznikiem" - przyznał na łamach dziennika jeden z ówczesnych urzędników francuskiego MSZ.

pg

Czytaj także

Ekspert: wirus SARS-CoV-2 ewoluuje i czyni szczepionki mniej skutecznymi, trzeba zatrzymać jego rozprzestrzenianie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:05
Nowe badanie tzw. brytyjskich i południowoafrykańskich wariantów wirusa SARS-CoV-2 sugeruje, że obecne szczepionki i niektóre przeciwciała monoklonalne mogą być mniej skuteczne w neutralizowaniu tych wariantów, a ponowne zakażenia - bardziej prawdopodobne - informuje "Nature".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zakończyć pandemię COVID-19? Naukowcy podają najprostsze rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 07:28
Noszenie masek oraz zachowanie dystansu społecznego mogą skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa powodującego COVID-19. Jednak aby całkowicie zahamować epidemię, zasad tych musiałoby sumiennie przestrzegać co najmniej 60 proc. populacji - wyliczyli naukowcy.
rozwiń zwiń