X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Olsztyn: wpłynął wniosek o wszczęcie egzekucji postanowienia sądu dot. pracy sędziego Juszczyszyna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:55
Do olsztyńskiego Sądu Rejonowego wpłynął wniosek pełnomocnika sędziego Pawła Juszczyszyna o wszczęcie egzekucji postanowienia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy dotyczącego dopuszczenia sędziego Juszczyszyna do orzekania. Powrotu do orzekania broni sędziemu Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie.
Sędzia Paweł Juszczyszyn
Sędzia Paweł JuszczyszynFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

O tym, że do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek pełnomocnika sędziego Pawła Juszczyszyna o wszczęcie egzekucji postanowienia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap igor tuleya 1200.jpg
Sprawa sędziego Tulei. Jest decyzja Izby Dyscyplinarnej SN

Decyzja bydgoskiego sądu

Sąd w Bydgoszczy 14 kwietnia w trzyosobowym składzie zdecydował, że Juszczyszyn winien w trybie natychmiastowym zostać przywrócony do orzekania. Mimo tego postanowienia prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki nie zezwolił na to, argumentując, że Juszczyszyna w pracy zawiesiła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. W ocenie Nawackiego między decyzją sądu w Bydgoszczy, a Izbą Dyscyplinarną SN powstał spór kompetencyjny i w związku z tym nie dopuścił Juszczyszyna do pracy. Nawacki zadał w tej sprawie pytanie Sądowi Najwyższemu i czeka na odpowiedź.

Odmienne zdanie na temat sytuacji prawnej mają wiceprezesi sądu w Olsztynie i kierownictwo Sądu Okręgowego - wszyscy wezwali Nawackiego do respektowania postanowienia sądu w Bydgoszczy.

Wniosek o "wszczęcie egzekucji świadczeń niepieniężnych"

Ponieważ Nawacki nie pozwala na powrót Juszczyszyna do pracy, pełnomocnik Juszczyszyna wniósł "o wszczęcie egzekucji świadczeń niepieniężnych".

- Pełnomocnik wierzyciela w pierwszej kolejności wniósł o wyznaczenie – na podstawie art. 1050 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego – Sądowi Rejonowemu w Olsztynie terminu jednego dnia roboczego na wykonanie czynności wskazanych w postanowieniu Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 14 kwietnia 2021 r. o obowiązku dopuszczenia sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania oraz o zagrożenie Prezesowi Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciejowi Nawackiemu grzywną w wysokości 15 tys. zł na wypadek, gdyby Sąd Rejonowy w Olsztynie nie wykonał wskazanego wyżej postanowienia w wyznaczonym terminie - poinformował sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Czytaj także:

Sprawa sędziego Juszczyszyna

Rzecznik sądu dodał, że pełnomocnik Juszczyszna wniósł o nałożenie na Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego grzywny 15 tys. zł, "z jednoczesną zamianą grzywny na areszt na wypadek niezapłacenia grzywny".

Maciej Nawacki kilka dni temu w mediach społecznościowych zapowiedział, że stawi się przed sądem, który będzie rozpoznawał wniosek w tej sprawie.

Sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski dodał, że sprawę już zarejestrowano i teraz trafi ona do losowania, aby przydzielono jej sędziego.

Olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn został prawomocnie zawieszony w czynnościach przez Izbę Dyscyplinarną SN w lutym ub.r. w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym. Sędzia ten został odsunięty od orzekania w związku z rozpatrywaną przez niego sprawą. Juszczyszyn, rozpatrując apelację w sprawie cywilnej, uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez obecną KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. W wydanym postanowieniu nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do KRS.

ms

Czytaj także

TK odpowiada Prokuraturze Krajowej. Sprawa dotyczy ścigania zbrodni komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 17:23
Wskazany przez Prokuratora Generalnego we wniosku do TK przepis ustawy o IPN utracił moc obowiązującą. Skutkowało to koniecznością umorzenia postępowania w tym zakresie - wynika z wyjaśnień udzielonych przez TK. Wyjaśnienia dotyczą sobotnich zarzutów sformułowanych przez Prokuraturę Krajową.
rozwiń zwiń