X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd nakazał wstrzymanie działalności organizacji Nawalnego. Prokuratura oskarża FBK o ekstremizm

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 11:14
Sąd w Moskwie zadecydował w poniedziałek o wstrzymaniu działalności założonej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) do czasu wydania decyzji, czy FBK jest organizacją ekstremistyczną - poinformował adwokat Iwan Pawłow.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock/john smith williams

Sojusznicy i zwolennicy Aleksieja Nawalnego nawoływali Rosjan do wyjścia na ulicę. Demonstracje miały na celu uratowania opozycjonisty, którego stan fizyczny był bardzo niepokojący.

Czytaj także:
nawalny protest pap 1200.jpg
Protestowali w obronie Nawalnego. Aktywiści i uczestnicy protestów w Rosji w rękach policji

"Czas działać. Mówimy teraz nie tylko o wolności dla Nawalnego, ale także o jego życiu” - pisał w mediach społecznościowych Leonid Wołkow, współpracownik opozycjonisty. 

Część protestujących jest teraz w rękach policji. Zatrzymana została m.in. Ksenija Pachomowa, była koordynatorka sztabu Nawalnego w Kemerowie, mieście na Syberii Zachodniej. Policja zabrała także Annę Samkową, Siergieja Dawidisa, Aleksandra Romanienko, Annę Dulewską i Pawła Gribunina.

Czytaj także:

Oskarżenie o ekstremizm

Czytaj także:
russia pap 1200.jpg
Kolejne protesty w Rosji ws. Aleksieja Nawalnego. Policja użyła pałek i paralizatorów

Rosyjska prokuratura ubiega się na drodze sądowej o uznanie FBK za organizację ekstremistyczną. 

Sąd w Moskwie zadecydował w poniedziałek o wstrzymaniu działalności założonej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) do czasu wydania decyzji, czy FBK jest organizacją ekstremistyczną - poinformował adwokat Iwan Pawłow.

Jeśli sąd uzna działania fundacji za eksternistyczne, FBK zostanie zdelegalizowane, a pracownikom groziłoby więzienie. Zablokowane mogłyby zostać także ich konta bankowe. 

Leonid Wołkow zapowiedział, że niezależnie od decyzji sądu fundacja będzie kontynuować sowją działalność. 

jbt

Czytaj także

Rosyjskie media: setki zatrzymanych na demonstracjach w obronie Aleksieja Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 21:38
 - Setki ludzi zatrzymała w środę policja w Rosji na demonstracjach w obronie uwięzionego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego - szacuje niezależny portal Meduza. Ocenia, że jest to liczba znacznie mniejsza niż podczas poprzednich protestów zwolenników Nawalnego w styczniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone na liście "krajów nieprzyjaznych" Rosji. To wynik dekretu Putina

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 17:40
- Na liście "krajów nieprzyjaznych" Rosji są Stany Zjednoczone. Lista takich krajów jest tworzona przez władze rosyjskie - powiedziała rzecznik MSZ w Moskwie Maria Zacharowa. Ambasady krajów "nieprzyjaznych" nie będą mogły zatrudniać Rosjan.
rozwiń zwiń