X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie trzech szefów dyplomacji w Bukareszcie. Polskę reprezentował Zbigniew Rau

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 16:39
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotkał się w Bukareszcie ze swoimi odpowiednikami z Rumunii - Bogdanem Aurescu oraz Turcji - Mevlütem Çavuşoğlu, w ramach Trilogu.
Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, minister spraw zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu i minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau
Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, minister spraw zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu i minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew RauFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

W trakcie spotkania ministrowie rozmawiali o współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, głównie w kontekście przygotowań do czerwcowego szczytu NATO.

rau 1200 free.jpg
Szef MSZ: polityka rosyjska jest wyzwaniem dla bezpieczeństwa NATO

Ministrowie omówili również postępy w realizacji programu współpracy Trilogu przyjętego w 2020 r. oraz perspektywy jej rozszerzenia na inne obszary tematyczne. Podkreślili dobrą współpracę polityczną i wojskową trzech państw.

- Nasze kraje to filary wschodniej flanki NATO, znajdujące się na pierwszej linii Sojuszu i doświadczające bezpośrednich zagrożeń dla swojego bezpieczeństwa - podkreślił minister Zbigniew Rau.

- Jesteśmy zgodni co do potrzeby i kierunku dalszej adaptacji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym podjęcia podczas najbliższego szczytu Sojuszu prac nad nową Koncepcją Strategiczną - zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

Specjalna sesja Trilogu została poświęcona dyskusji na temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie z udziałem ministra spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytra Kułeby, i Gruzji, Dawida Zalkalianiego.

- Jestem zadowolony, że wspólnie poszukujemy możliwości skutecznego reagowania na trudną sytuację bezpieczeństwa w naszym sąsiedztwie, zwłaszcza wobec eskalacji przez Rosję napięcia wokół wschodnich granic Ukrainy i na Morzu Czarnym. Obecność ministrów Kułeby i Zalkalianiego podkreśla, jak wielką wagę przywiązujemy do współpracy politycznej i bezpieczeństwa z tymi krajami. Wspólnie opowiadamy się za suwerennością i integralnością terytorialną Ukrainy i Gruzji oraz niezmiennie wspieramy aspiracje euroatlantyckie tych krajów - zadeklarował szef polskiej dyplomacji.

Czytaj także:

W programie wizyty ministra Zbigniewa Raua znalazło się również spotkanie z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem (w formacie Trilogu), bilateralne konsultacje polsko-rumuńskie, polsko-tureckie i polsko-gruzińskie, jak również udział w prezentacji wystawy "Sojusznicy. Polska-Rumunia. 1918-1939", eksponowanej w bukaresztańskim Pałacu Parlamentu z okazji stulecia nawiązania polsko-rumuńskiego sojuszu wojskowego (3 marca 1921 r.).

Spotkania tzw. Trilogu polsko-rumuńsko-tureckiego odbywają się regularnie od 2012 roku (od 2016 r. - na szczeblu ministrów spraw zagranicznych). Ich celem jest zacieśnienie współpracy między sojusznikami reprezentującymi największe państwa wschodniej flanki NATO oraz wypracowywanie wspólnego stanowiska w najistotniejszych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa regionalnego. Poprzednie spotkanie odbyło się w kwietniu 2020 r. w formule wideokonferencji. Ministrowie zapowiedzieli, że kolejne konsultacje w tym formacie odbędą się w przyszłym roku w Ankarze.

bf

Czytaj także

Spotkanie szefów MSZ państw NATO. Tematem m.in. wzrost potęgi Chin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 05:54
Relacje z krajami partnerskimi na świecie, w tym z Gruzją i Ukrainą będą tematem drugiego dnia wirtualnego spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO. Szefowie dyplomacji będą także rozmawiać o ekspansji Chin na świecie. Polskę ma reprezentować minister Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie szefów MSZ Polski i Hiszpanii. Zbigniew Rau: chcemy zacieśniać współpracę

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:45
- W pierwszej połowie 2021 roku zaplanowano polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe; mają się one odbyć w Hiszpanii - poinformowali w czwartek w Warszawie ministrowie spraw zagranicznych Polski i Hiszpanii Zbigniew Rau i Arancha Gonzalez Laya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaostrzenie sytuacji w Donbasie. Kolejne straty ukraińskiej armii w dniu wizyty szefa polskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 14:22
W wyniku ataków prorosyjskich sił w Donbasie zginął jeden ukraiński żołnierz. To kolejne straty ukraińskiej armii w ciągu ostatnich dni.
rozwiń zwiń