X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pogodowa huśtawka. Synoptyk IMGW: przydadzą się zimowe kurtki i słoneczne okulary

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 16:49
Temperatura maksymalna na zachodzie, gdzie znajduje się strefa frontu, będzie od 7 stopni C. Natomiast na wschodzie, gdzie jaszcze będziemy pod wpływem ciepłego powietrza, termometry wskażą od 12 do 18 stopni, miejscami nawet 19 st.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Nebojsa Markovic

Już dziś na zachodzie będziemy obserwowali coraz większe zachmurzenie oraz postępujące opady deszczu, a następnie deszczu ze śniegiem. Natomiast w późniejszych godzinach popołudniowych należy się spodziewać śniegu. Będzie on padał głównie na południu.

Czytaj także:
forum deszcz 1200.jpg
Wkrótce załamanie pogody, poprawa warunków pod koniec tygodnia. Znamy prognozę IMGW

W Sudetach może dopadać dzisiaj do 8 centymetrów.


Czytaj także:

Temperatura

Czytaj także:
susza1200.jpg
Susza możliwa w Polsce? IMGW: sytuacja hydrologiczna poprawiła się, ale ryzyko nie minęło

Temperatura maksymalna na zachodzie, gdzie znajduje się strefa frontu, będzie od 7 stopni C. Nad samym morzem i miejscami na Dolnym Śląsku - tylko 5 stopni.

Natomiast na wschodzie, gdzie jaszcze będziemy pod wpływem ciepłego powietrza, termometry wskażą od 12 do 18 stopni, miejscami nawet 19 st. W rejonach podgórskich Karpat, ciut chłodniej – do ok. 10 stopni C. Jednak cały czas sporo słońca.

Dużo rozpogodzeń czeka nas również w centrum. W Warszawie bez opadów i ok. 14 stopni.

Ochłodzenie

Nocą nastąpi znaczne ochłodzenie. Na zachodzie temperatura spadnie zdecydowanie poniżej 0. Utrzyma się w granicach od –1 do –2 stopni. - Synoptycy mogą wydać ostrzeżenia przed przymrozkiem – dodaje Walijewski.

Najchłodniej może być w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, a nawet w części Wielkopolski. Pozostała część kraju z wartościami dodatnimi. Najcieplej wciąż na wschodzie – ok. 8 stopni. W centrum od 5 do 7 stopni. W obszarach podgórskich, jak zwykle chłodno. Tam od –1 do –3 stopni.

Czytaj także:
pixabay sudety 1200.jpg
Intensywne opady śniegu w Sudetach. Ostrzeżenia IMGW dla dwóch województw

Deszcz i śnieg

W nocy należy się spodziewać opadów deszczu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a ostatecznie śniegu. Na wschodzie od Podlasia, przez Lubelszczyznę i Podkarpacie będzie padał deszcz.

W strefie od Olsztyna, Gdańska, poprzez Ostrołękę i Toruń, Kozienice i Kalisz aż po Katowice i Opole będziemy mieli opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Opady śniegu w Sudetach i Karpatach będą dosyć intensywne. Tam spadnie od 5 cm w Sudetach, do 10 – 15 cm w Beskidzie Sądeckim i Żywieckim oraz w Tatrach.

jbt

Czytaj także

Kiedy wymieniać opony?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:00
Wszystko wskazuje na to, że wiosenna aura już wkrótce zagości w Polsce na dobre. Mimo to, warto jeszcze chwilę zaczekać z wymianą opon. Dlaczego? 
rozwiń zwiń