X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejmowa komisja za poprawkami do ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Ma to "usprawnić procedurę upadłości"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 19:16
Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zarekomendowała wprowadzenie poprawek do projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Przepisy przygotowane przez rząd mają​ na celu usprawnić postępowania upadłościowe wobec osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
W Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka trwają prace nad usprawnieniem postępowania w ramach upadłości konsumenckiej.
W Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka trwają prace nad usprawnieniem postępowania w ramach upadłości konsumenckiej.Foto: Twitter/Sejm RP

Głównym celem przedłożonego projektu jest dostosowanie rozwiązań przyjętych w ustawie o prawie upadłościowym z 2019 roku do rozwiązań przyjętych w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku. - Dostosowanie tych dwóch ustaw usprawni procedurę upadłości konsumenckiej - mówiła podczas I czytania projektu wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska. W jaki sposób to nastąpi?

Czytaj więcej
bankructwo długi 1200.jpg
Coraz częściej sięgamy po upadłość konsumencką. Czy ogłoszenie bankructwa pozwala uwolnić się od długów?

- Między innymi przez zasadę składania pism i dokumentów za pośrednictwem systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie sądowe. Prowadzenie akt postępowania przez doradcę restrukturyzacyjnego wyłącznie w systemie teleinformatycznym obsługującym postępowanie sądowe. Dostęp do akt postępowania obsługującego postępowanie sądowe, w zakresie wskazanym poprzez mnie, czyli poprzez ten system teleinformatyczny. Jak również rozszerzenie zakresu ujawnionych informacji w Krajowym Rejestrze Zadłużonych celem zwiększenia transparentności tych postępowań - wyjaśnia Dalkowska. 

"Zwiększy efektywność"

Projekt ustawy przewiduje również uatrakcyjnienie szybkiej sprzedaży majątku upadłego w trybie przygotowanej likwidacji poprzez rozszerzenie form wnoszonego wadium w tej procedurze. - Rozwiązanie to zwiększy liczbę dostępnych dla dłużnika opcji szybkiego wyjścia ze stanu niewypłacalności - wyjaśnia wiceminister sprawiedliwości. I dodaje, że projekt przenosi - co do zasady - do postępowania restrukturyzacyjnego rozwiązania prawne przyjętego w uproszczonym postępowaniu o zatwierdzeniu upadu. 

- Ta instytucja wprowadzona została w ramach tak zwanej tarczy covidowej. Te postępowania można wszcząć do 30 czerwca 2021 roku. Celem tego rozwiązania jest szybkie i efektywne zawarcie upadu przez dłużnika z wierzycielami z jednoczesnym zapewnieniem ochrony interesów i praw wierzycieli - wyjaśnia Dalkowska. Wiceminister zaapelowała do posłów o poparcie projektu.

Czytaj więcej
długi1200.jpg
"Upadłość niespełniona" - reportaż Magdy Skawińskiej

- Projekt ustawy jest zgodny z prawem Unii Europejskiej. Pozostaję w przekonaniu, że projektowana ustawa przyspieszy, usprawni postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe, zwiększy ich efektywność zwłaszcza w zakresie tak zwanej upadłości konsumenckiej - stwierdza.

Projekt trafi teraz do II czytania. Odbędzie się ono na posiedzeniu Sejmu. 

MF, PolskieRadio24.pl  

Czytaj także

PiS zyskało dodatkową "szablę" w Sejmie. Potwierdziły to wyniki wtorkowego głosowania

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:20
Była poseł Lewicy Monika Pawłowska, choć formalnie nie wstąpiła do klubu Prawa i Sprawiedliwości, to w większości wtorkowych głosowań w Sejmie zagłosowała identycznie jak klub PiS. - To świadczy o tym, że zostało powiększone poparcie dla Zjednoczonej Prawicy w Sejmie - mówi senator partii rządzącej Jan Maria Jackowski.
rozwiń zwiń