X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyszła z kwarantanny by kupić alkohol. 77-latce grozi więzienie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 15:22
Nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi dwójce mieszkańców powiatu olkuskiego, którzy nie zastosowali się do decyzji sanepidu o izolacji domowej i złamali jej zasady. Jedna z tych osób, 77-letnia kobieta, udała się do sklepu, żeby kupić alkohol.
Chory przebywający na kwarantannie
Chory przebywający na kwarantannieFoto: Deliris/shutterstock

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w czwartek, że do interwencji wobec kobiety, która opuściła miejsce zamieszkania i udała się do sklepu, doszło pod koniec marca.

free drogówka policja 1200.png
Wpadł, bo jechał bez świateł. Policja znalazła u kierowcy narkotyki

Kolejny raz na terenie tego samego powiatu funkcjonariusze interweniowali w ubiegły weekend, kiedy to swoje miejsce zamieszkania opuścił 45-letni mężczyzna, który przebywać miał na izolacji domowej.

Narażenie życia i zdrowia wielu

"W obu przypadkach prowadzone jest postępowanie dotyczące sprowadzenia przez te osoby niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu innych" - podkreślił rzecznik. Jak dodał, "zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności", a o zdarzeniach tych powiadomiony został także olkuski sanepid.

Policjanci po raz kolejny apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym  przestrzeganie wprowadzonych przepisów. Osoby objęte kwarantanną czy izolacją muszą poddać się rygorom sanitarnym. 

as