X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Decyzja o przedłużeniu Tarczy Branżowej w przyszłym tygodniu. Więcej firm ma szansę na wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:44
Przedłużeniem Tarczy Branżowej i rozszerzeniem jej o kolejne kody PKD rząd zajmie się najpewniej w przyszłym tygodniu. Właśnie trwają prace nad przygotowaniem odpowiedniego rozporządzenia - poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Projekt rozporządzenia wydłużający czas trwania Tarczy Branżowej będzie składał się z czterech instrumentów: zwolnienia z ZUS, postojowego, małej dotacji do 5 tys. zł i dopłat do kosztów pracownika w wysokości 2 tys. zł ze względu na umowę zlecenie lub umowę o pracę.

Wiceminister rozwoju zaznaczyła, że oprócz wydłużenia czasu trwania tarczy branżowej, ma być ona rozszerzona również o kolejne kody PKD. - Z 49 kodów będziemy ich mieć około 62 - dodała.

Pieniądze banknoty gotówka free shutt-1200.jpg
Tarcza branżowa obejmie kilkaset tysięcy kolejnych firm. Rząd wydłuża listę kodów PKD
Nowelizacja obejmie dwa miesiące

Jak podał resort rozwoju, Tarcza Branżowa zostanie rozciągnięta na kilkanaście dodatkowych branż, a wsparcie będzie mogło trafić nawet do 420 tys. firm zatrudniających ok. 1,4 mln osób. Ministerstwo przypomniało, że pomoc branżowa dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku drugiej i trzeciej fali pandemii udzielana jest na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Taką możliwość pomocy przewidują przepisy Tarczy Branżowej upoważniające rząd do wydawania rozporządzeń przedłużających i rozszerzających wsparcie z tarczy.

Najnowszy pakiet pomocowy będzie przyznany za dwa miesiące – marzec i kwiecień, a nowelizacja rozporządzenia obejmie jednocześnie oba miesiące. Na wsparcie dla firm za marzec rząd przeznaczy ok. 3 mld zł, a na pomoc za kwiecień ok. 7 mld zł. Pomoc jest skierowana do firm prowadzących działalność oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), jako rodzaj przeważającej działalności. Łącznie, po rozszerzeniu tarczy o nowe branże, pomoc obejmie ponad 60 kodów PKD.

50 mld zł na pomoc branżową

Tarcza Branżowa dla firm objętych obostrzeniami wynikającymi z trzeciej fali pandemii to: zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, dotacja do 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności, a także dopłata 2 tys. zł do wynagrodzeń pracowników, którą można uzyskać po zawarciu umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Takie dofinansowanie przysługuje pracodawcy przez łączny okres trzech miesięcy i obejmuje zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia, od którego odprowadzane są składki ZUS.

Na samą pomoc branżową od 1 października 2020 r. przeznaczono w różnych formach wsparcia ok. 50 mld zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa a ZUS. Firmy masowo występują o zwolnienia ze składek

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 09:00
Złożono już 487,7 tys. wniosków dotyczących skorzystania z rozwiązań oferowanych przez tarczę antykryzysową - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju. Większość dotyczy zwolnienia ze składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Semeniuk: wkrótce przedstawimy nowe instrumenty pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:00
Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie. Gospodarka tego potrzebuje - mówiła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń