X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sprawa jest polityczna". Dariusz Klimczak o zarzutach wobec Tomasza Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 08:25
- Prokuratura zainteresowała się Tomaszem Grodzkim dopiero, gdy został marszałkiem Senatu i gdy opozycja sejmowa uzyskała tam większość - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak (Koalicja Polska - PSL).

Uchylenia immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego chce Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która skierowała już w tej sprawie wniosek do Senatu RP. Prokuratura Krajowa poinformowała, że marszałek Grodzki miałby mieć postawione cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w okresie, kiedy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

senat grodzki free tt 1200 .jpg
"Może zostać sam ze swoim problemem". Prof. Gil o wsparciu opozycji dla marszałka Senatu

Dariusz Klimczak zauważył, że badane przez prokuraturę sprawy pochodzą sprzed wielu lat. - Nie ufam prokuraturze kierowanej przez jednego z czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy, nie raz zostało udowodnione, że obiektywizmu jest w niej bardzo mało. Sprawa jest polityczna i w takich warunkach nie ma szans na obiektywne rozstrzygnięcie - ocenił poseł. 

- Sprawą nikt się interesował, dopóki marszałek Grodzki nie został szefem izby wyższej parlamentu. Wtedy rozpoczęło się zorganizowane szukanie haków na niego. (…) Polski wymiar sprawiedliwości po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość działa jeszcze gorzej niż dotychczas, kiedy wszyscy mieli do niego zastrzeżenia. Po przejęciu władzy wiele spraw miało ulec poprawie, miały się skrócić postępowania, być tańsze. Jest zupełnie odwrotnie. (…) Jeżeli trzeba będzie się zająć tą sprawą, to na pewno nie wtedy, gdy na czele prokuratury stoi Zbigniew Ziobro. Nie mam do niego zaufania ani ja, ani senatorowie, ani społeczeństwo - stwierdził Dariusz Klimczak. 

Posłuchaj
21:16 PR24_mp3 2021_03_29-07-35-34.mp3 Dariusz Klimczak o sprawie marszałka Tomasza Grodzkiego (Polskie Radio 24 / 24 Pytania) 

Marszałek Senatu powiedział w ubiegłym tygodniu, że dotyczący go wniosek będzie podlegał normalnej procedurze, ale on sam wyłączy się z głosowania w tej sprawie.

Czytaj także: 

  Więcej w zapisie audycji.

  ***

  Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

  Prowadzący: Mirosław Skowron

  Gość: Dariusz Klimczak (Koalicja Polska - PSL)

  Data emisji: 29.03.2021

  Godzina emisji: 12.36

  PR24/ka

  Czytaj także

  Marszałek Grodzki nie chce zrzec się immunitetu. Publicysta: powinien poddać się osądowi

  Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 19:29
  - Jedynym sposobem wykazania niewinności jest jej udowodnienie. W przeciwnym razie sprawa będzie wracała - mówił o sprawie marszałka Senatu Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"). Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Maciejewski ("Sieci").
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Może zostać sam ze swoim problemem". Prof. Gil o wsparciu opozycji dla marszałka Senatu

  Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:08
  - Wiemy, o co tak naprawdę chodzi opozycji, która marszałka Grodzkiego wystawiła: o to, by odsunąć PiS od władzy. A czy to będzie z marszałkiem Grodzkim, czy bez niego, jest to dla niej zupełnie obojętne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Wydaje się, że w pewnym momencie, jak w wielu tego typu przypadkach, marszałek Grodzki po prostu pozostanie sam ze swoim problemem - dodał.
  rozwiń zwiń