X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.Foto: KEP

Metropolita poznański podkreślił, że Wcielenie Syna Bożego uczy rozpoznania w prawie naturalnym zapewnienia o poszanowaniu ludzkiego życia od poczęcia aż do kresu. W czasie Mszy św. sprawowanej 25 marca w poznańskiej katedrze przypomniał, że celem Dnia Świętości Życia jest budzenie w społeczeństwie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdych warunkach oraz zwrócenie uwagi na wielkość daru macierzyństwa.

papież Franciszek free shutter 1200.jpg
"Ewangelia rodziny jest radością". W Kościele rozpoczyna się Rok Rodziny "Amoris Laetitia"

Jak dodał, celem tego dnia jest także "ostrzeżenie przed ideologiami, które w sposób absurdalny usiłują zrównać to, co jest odmienne i tym samym skazują społeczeństwo na ruinę demograficzną, ekonomiczną, przede wszystkim zaś na ruinę moralną".

Abp Gądecki zaznaczył, że wtedy, gdy prawo do życie jest przedmiotem krytyki lub negacji, "przestaje być prawem, ponieważ nie jest już oparte na mocnym fundamencie nienaruszalnej godności osoby ludzkiej, ale zostaje podporządkowane woli silniejszego".

rodzina_1200.jpg
Bp Miziński w Dzień Świętości Życia: szukajmy sposobów chronienia każdego człowieka

Hierarcha, nawiązując do wyroku TK ws. niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej powiedział, że do wyroku polskiego Trybunału odniósł się Stały Komitet Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej. Przypomniał, że ani ustawodawstwo Unii Europejskiej, ani też Europejska Konwencja Praw Człowieka, nie przewidują prawa do aborcji.

pg,KAI

Czytaj także

Interwencja Prymasa Polski i wyjaśnienia o. Rydzyka. Komentarze po słowach dyrektora Radia Maryja

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 11:59
Nie milkną komentarze po sobotnich słowach o. Tadeusza Rydzyka. Duchowny w czasie obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja mówił m.in. o przestępstwach pedofilii w Kościele. Oskarżanego o tuszowanie pedofilii bp. Edwarda Janiaka nazwał "męczennikiem mediów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Diabeł nie kusi wprost do złego, proponuje rzeczy dobre". Przesłanie abpa Gądeckiego na Środę Popielcową

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 21:16
- Każdy z nas jest kuszony i każdy musi toczyć swoją własną walkę z szatanem - podkreślił przewodniczący KEP, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej w Środę Popielcową w trakcie mszy św. odprawionej w poznańskiej katedrze. - Diabeł nie kusi nas wprost do zła. W gruncie rzeczy proponuje nam rzeczy dobre, byle tylko odsunąć przy tej okazji na dalszy plan Pana Boga i Jego zamiary - ostrzegał kapłan. 
rozwiń zwiń