X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ikea szpiegowała pracowników i klientów? We Francji rozpoczął się proces

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 11:30
W Wersalu rozpoczyna się proces byłych dyrektorów francuskiej filii firmy Ikea, oskarżonych o szpiegowanie pracowników i klientów. Przed sądem staną także policjanci, którzy mieli przekazywać firmie poufne informację dotyczące przeszłości karnej kilkuset osób. Dyrekcja Ikei zaprzecza zarzutom.
Sklep Ikei w Paryżu; zdjęcie ilustracyjne
Sklep Ikei w Paryżu; zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Luluxmy

Proces będzie dotyczył piętnastu osób, między innymi dwóch byłych dyrektorów generalnych fili Ikei we Francji, kilku dyrektorów sklepów oraz pięciu policjantów. Oskarżonym grożą kary do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Prokuratura chce także ukarać Ikeę grzywną o wysokości 3 mln 700 tysięcy euro.

ikea 1200.jpg
Kierowniczka z IKEA zwolniła pracownika za wpis przeciw LGBT. Dziś rusza proces

Posłuchaj
00:54 10973827_1.mp3 Francuskie media piszą o „siatce szpiegowskiej” stworzonej przez Ikeę. Relacja Stefana Foltzera w Paryża (IAR)

 

Sprawę ujawniły w 2012 roku francuskie media. Ikea miała wówczas zatrudniać prywatne firmy ochroniarskie i detektywistyczne, aby śledzić swoich pracowników oraz ich rodziny, ale także kandydatów do pracy i klientów sklepu. W sumie szwedzka firma miała płacić ponad 600 tys. euro rocznie za nielegalny dostęp do tajnych informacji. Głównym dowodem w procesie są maile dyrekcji Ikei dotyczące szpiegowania pracowników. Francuskie media piszą o "siatce szpiegowskiej" stworzonej przez Ikeę.

Czytaj także:

Dyrekcja szwedzkiej firmy tłumaczy, że kontrole miały chronić firmę przed kradzieżami lub atakami ze strony ekoterrorystów, i że procedury te zostały zniesione.

st

Czytaj także

To mógłby być jeden z największych zamachów w historii Francji. Ruszył proces siedmiu oskarżonych

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:13
W Paryżu rozpoczyna się proces siedmiu mężczyzn oskarżonych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku. Kilka tygodni przed rozpoczęciem zawodów francuskie służby odkryły duży skład broni w mieszkaniu wynajętym przez jednego z podejrzanych. Oskarżonym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń