X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kwestia polityczna". Tomasz Truskawa o atakach na Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 13:17
- Nic nie stało na przeszkodzie, by te same pytania stawiać, gdy prezes Daniel Obajtek obejmował swoją funkcję w koncernie Orlen. Pojawiły się w momencie, gdy koncern wykonał znaczące działania w procesie przebudowy pewnego łady gospodarczego w Polsce w obszarze paliw płynnych - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Forum/Andrzej Bogacz

W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK-u i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku b. wójta Pcimia.

Daniel Obajtek Free shutt-1200.jpg
"Precyzyjnie zaplanowana operacja". Jacek Karnowski o atakach na prezesa Orlenu

Tomasz Truskawa zauważył, że majątek Daniela Obajtka był już sprawdzany przez powołane do tego służby. - Majątek prezesa Orlen to pole o tyle wygodne do atakowania, że znane. Badania majątku prezesa Obajtka zakończyło się swego czasu niczym, nie są to doniesienia związane z nowymi faktami. To sprawy od lat znane - przypominał.

Gość audycji podkreślał, że można mówić o wiele szerszym kontekście sprawy. - Aktywność prezesa Obajtka w zakresie szans na uczestniczenie naszego kraju w tworzeniu nowego ładu w zakresie energetyki szeroko rozumianej jest solą w oku rozmaitych środowisk. To kwestia pośredników w zakresie dostawy ropy naftowej, lobbystów zainteresowanych zbyciem Lotosu spółkom rosyjskim czy roli i znaczenia koncernu Orlen, ale i naszego kraju w nowym ładzie energetycznym, który pojawi się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat - wymieniał.

Posłuchaj
23:37 PR24_mp3 2021_03_21-11-33-33.mp3 Tomasz Truskawa o atakach na prezesa koncernu Orlen (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Te wszystkie elementy składają się na to, że osoba kojarzona ze źródłami tego sukcesu staje się celem ataków, które zapewne długo nie ustaną. Będą się pojawiały teksty, jak ostatnio (…) Korelacja czasowa pewnych działań ekonomicznych i ataków prasowych każe postawić tezę o politycznym charakterze tych ataków, natomiast nie ma żadnych racjonalnych powodów, dla których miałoby się to przełożyć na notowania PiS. Prezes Obajtek nie jest członkiem tej partii ani osoba kształtującą polską politykę. Niewątpliwe ci, którzy są niechętni obecnemu obozowi rządowemu, będą się starali tak znak równości postawiać - podsumował publicysta.

Czytaj również:

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Goście: Tomasz Truskawa 

Data emisji: 21.03.2021

Godzina emisji: 11.35

PR24/ka

Czytaj także

Prof. Paruch: strategia "GW" wobec Daniela Obajtka przypomina to, co próbowano zrobić z Jarosławem Kaczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 10:17
- Podobne działanie, jak w przypadku prezesa Orlenu, "Gazeta Wyborcza" przyjęła wobec Jarosława Kaczyńskiego, gdy próbowano z niego zrobić miliardera, który miał budować tzw. dwie wieże w Warszawie, co miało go skompromitować - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Arent: Daniel Obajtek uczciwie dorobił się swojego majątku

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 09:00
- Daniel Obajtek od wielu lat pracuje na wielu dobrze płatnych stanowiskach, o czym wszyscy wiedzą. Uczciwie zarobił swój majątek, a teraz sam poddał się rozliczeniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Arent (PiS).
rozwiń zwiń