X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zagrożenie lawinowe nie znika. GOPR przestrzega przed wyprawami w Bieszczady

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 11:52
W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu nadal obowiązuje drugi - w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego. W czwartek rano termometry pokazywały od zera do dwóch stopni mrozu.
Bieszczady
BieszczadyFoto: facebook.com / GOPR Bieszczady

Jak zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Łukasz Derwich, umiarkowane zagrożenie lawinowe występuje m.in. w masywach połonin Caryńskiej i Wetlińskiej, Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

niedźwiedź 1200 shutter.jpg
W Tatrach budzą się niedźwiedzie. Dodatkowe ograniczenia dla turystów na górskich szlakach


W ocenie GOPR, umiarkowane zagrożenie lawinowe utrzymuje się głównie na stromych stokach o wystawach północnych i północno-wschodnich. Ze względu m.in. na wiejący w ostatnim czasie bardzo silny wiatr z kierunku północnego lokalnie zagrożone są również południowe zbocza.

Oblodzenia i grube warstwy śniegu

- W bieszczadzkich dolinach leży od 5 do 15 cm śniegu. Z kolei w paśmie połonin występuje zmienna, nierównomierna pokrywa śnieżna kształtująca się w przedziale od 20 do 100 cm. Grzbiety w wielu miejscach są oblodzone - powiedział Derwich.

Wybierający się w góry powinni pamiętać, że chodzenie szlakami wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego, odpowiedniego wyboru trasy oraz zachowania elementarnych środków bezpieczeństwa na wszystkich stromych stokach.

kb

Czytaj także

"Dwóch panów z nagimi torsami". Żołnierze pomogli wyziębionym turystom zejść z Tarnicy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 20:45
Żołnierze z 18. batalionu przeciwdesantowego z Bielska-Białej pomogli dwóm niekompletnie ubranym i wyziębionym turystom zejść z Tarnicy, najwyższego szczytu polskich Bieszczad - poinformowała w piątek na Facebooku bieszczadzka grupa GOPR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrożenie lawinowe w Bieszczadach. Zamknięte szlaki turystyczne

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:19
Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach obowiązuje drugi, w pięciostopniowej, rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego. Termometry w czwartek rano pokazywały siedem, osiem stopni mrozu. 
rozwiń zwiń