X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Próba zastraszania". Marek Suski o procesach wytaczanych dziennikarzom

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 08:45
- Zdumiewające jest, że portal, który jest utrzymywany z obcego kapitału, tak bardzo próbuje wpływać na sytuację w Polsce, a w przypadku krytyki tego, co się tam znajduje, (…) wytacza się procesy, m.in. dziennikarzom. Jednocześnie żąda się horrendalnie wysokich, kilkutysięcznych nawiązek, co można uznać za próbę zastraszania i zamykania ust krytykom - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24

Marek Suski komentował procesy wytaczane dziennikarzom przez koncerny medialne, nawiązując m.in. do pozwania dziennikarza TVP Samuela Pereiry przez spółkę medialną Ringier Axel Springer Polska.

forum-0590091519 (1).jpg
"Zastąpiono informację przekazem emocjonalnym". Samuel Pereira o proteście mediów

- To próba doprowadzenia do sytuacji, w której na dobrą sprawę będziemy mieli cenzurę. Jeśli człowiek nie będzie mógł wyrażać swojej krytycznej opinii, w stosunku do kogokolwiek, bo będzie się musiał liczyć z procesem, (…) to nie będziemy mieli wolności słowa, tylko strach przed wyrażeniem jakiejś krytycznej opinii - zauważył gość audycji.

- Wolność słowa nie polega tylko na tym, że wyrażamy pozytywne opinie, chwalimy. Jeżeli ktoś źle postępuje, to mamy prawo do krytyki, a tu mamy próbę ograniczenia tego prawa. Każdy będzie się zastanawiał, czy warto wyrazić swoją opinię, skoro możemy trafić do sądu i stanąć przed zagrożeniem finansowym rujnującym człowieka. To są rzeczy skandaliczne i mam nadzieję, że Komisja Kultury i Środków Przekazu wyrazi w tej sprawie opinię - podkreślił.

Posłuchaj

11:41 PR24_mp3 2021_03_09-07-36-06.mp3 Marek Suski o wolności słowa (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

W dalszej części audycji Marek Suski ostrzegał przed przedterminowymi wyborami, w wyniku których dzisiejsza opozycja mogłaby dojść do władzy. Gość Polskiego Radia 24 odniósł się w ten sposób do sondażu zamieszczonego w "Super Expressie", z którego wynika, że większość Polaków chce przedterminowych wyborów. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że spory wewnątrz koalicji powinny być zażegnane, po to, by kontynuować wielkie projekty inwestycyjne. Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że Zjednoczona Prawica cały czas ma przed sobą wiele zadań i powinna dalej sprawować rządy.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Marek Suski (PiS)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina emisji: 7:36

PR24/ka

Czytaj także

"Jest sprawiedliwy, a idea słuszna". Jolanta Hajdasz o podatku od reklam

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 17:30
- Emocjonalne rozhuśtanie jest bezzasadne, a porównywanie do stanu wojennego to nadużycie. Nie ma mowy o unicestwieniu mediów, niektóre będą miały mniejsze przychody, ale i tak będą one gigantyczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W sprawie danin nakładanych na Polaków nie prowadzą protestów". Kożuszek o akcji "Media bez wyboru"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:33
- Hipokryzja mediów polega na tym, że protestują tak zdecydowanie w swojej sprawie, a w sprawie Polaków, na których nakładane są daniny i których sytuacja w pandemii nie jest łatwa, takich protestów nie prowadzą - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). Gośćmi audycji byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego).
rozwiń zwiń