X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nieobsadzony urząd RPO to stan niepożądany". Pęk apeluje o poparcie prof. Wawrzyka

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:13
- Senatorowie PiS będą popierać kandydaturę prof. Piotra Wawrzyka na nowego RPO. Namawiamy senatorów większości, aby przyłączyli się do poparcia tej kandydatury - mówił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
Piotr Wawrzyk
Piotr WawrzykFoto: msz.gov.pl

Sejm powołał w styczniu kandydata PiS i wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybór ten, zgodnie z przepisami, musi jeszcze zaakceptować Senat, który zbiera się w środę.

Marek Pęk przed rozpoczęciem posiedzenia Senatu zwrócił uwagę, że Wawrzyk jest jak dotąd jedynym kandydatem, który uzyskał większość w Sejmie. - Skoro mamy wreszcie kandydata, który uzyskał większość w Sejmie, to nie ma co przedłużać w nieskończoność procedury wyboru - mówił wicemarszałek dziennikarzom.

Andrzej Duda Free prezydent pl-1200.jpg
Zmiana w zastrzeżeniach do konwencji stambulskiej. Prezydent podpisał ustawę

- Senatorowie PiS będą tę kandydaturę popierać. Jest szansa na wybór nowego RPO. Ten stan, który trwa obecnie, że urząd RPO nadal jest nieobsadzony, mimo zakończenia kadencji (przez Adama Bodnara) jest niedobry, niepożądany. Namawiamy senatorów większości, ażeby przyłączyli się do poparcia tej kandydatury - podkreślił Pęk.

Dopytywany co się stanie jeśli Wawrzyk nie uzyska akceptacji Senatu, Pęk przyznał, że niepokoi się "że taki stan pasuje opozycji sejmowej i że będą robić wszystko żeby tego Rzecznika nie wybrać". Jak dodał, dotychczasowy RPO był "tak naprawdę wielkim wsparciem opozycji w Polsce".

U marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w ostatnich dniach odbyły się dwa spotkania parlamentarzystów KO, Lewicy, PSL oraz senatorów niezależnych ws. wyboru RPO. Ustalono wówczas, że opozycja będzie dążyć do wyłonienia wspólnego kandydata na Rzecznika, jeśli Senat nie wybierze Piotra Wawrzyka.

pp

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinien być zaangażowany ideologicznie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 10:55
- Gra wokół wyboru RPO może niestety jeszcze potrwać. To nie jest dobre dla autorytetu państwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, komentując spory wokół wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory na nowego RPO. Topnieje lista poparcia Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 23:06
Zmniejsza się liczba organizacji, które wspierają Zuzannę Rudzińską-Bluszcz, kandydatkę na Rzecznika Praw Obywatelskich. Wszystko zaczęło się od jednego telefonu prof. Stanisława Żerko, później zaczęto sprawdzać listy poparcia (znaleziono np. koło wędkarskie "Miętus"), a sprawa jeszcze bardziej się zagmatwała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Wawrzyk powołany przez Sejm na stanowisko RPO. Wybór musi jeszcze zaakceptować Senat

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 21:04
Sejm powołał w czwartek Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybór ten, zgodnie z przepisami, musi jeszcze zaakceptować Senat.
rozwiń zwiń