X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

67 rocznica bitwy pod Lenino

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2010 18:35
W miejscowości Lenino na wschodniej Białorusi odbyły się okolicznościowe uroczystości na miejscowym Polskim Cmentarzu Wojskowym.
Audio

67 lat temu pod Lenino miał miejsce chrzest bojowy sformowanej w Związku Radzieckim 1 Dywizji Piechoty imienia Tadeusza Kościuszki, która stała się zalążkiem Ludowego Wojska Polskiego.

Na Polskim Cmentarzu Wojskowym oraz pod pomnikami żołnierzy polskich i radzieckich złożono kwiaty i wieńce oraz. zapalono znicze. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele organizacji kombatanckich z Polski i Białorusi, lokalnych białoruskich władz oraz attache obrony Ambasady Polski w Mińsku pułkownik Jan Myszczyński.

Znany białoruskich historyk Walancin Hołubieu powiedział Polskiemu Radiu, że pojawiają się różne opinie dotyczące walki polskich żołnierzy u boku Armii Czerwonej podczas drugiej wojnie światowej.

"Ludzie nie są winni , że zostali wykorzystani do celów politycznych. Tak samo jako Polacy i Białorusini nie są winni tego, że dwa okropne systemy faszystowski i komunistyczny prowadziły tę wielką wojnę, w której nasi dziadowie i ojcowie musieli walczyć. Zwykli ludzie nie byli tu winni. Tym bardziej, że pod Lenino walczono z faszyzmem" - podkreślił doktor Hołubieu.

mch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak