X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Soloch: wizyta Josepa Borrella w Moskwie ocierała się o kompromitację

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 09:22
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch krytykuje wyjazd szefa unijnej dyplomacji do Moskwy. Podczas ubiegłotygodniowej wizyty Josepa Borrella władze Rosji wydaliły trzech dyplomatów z państw unijnych, w tym Polski.
Sergei Lavrov  i Josep Borrell
Sergei Lavrov i Josep Borrell Foto: PAP/EPA/RUSSIAN FOREIGN AFFAIRS MINISTRY HANDOUT

Minister Paweł Soloch, który był gościem w TVP1, podkreślał, że w trakcie wizyty zabrakło też spotkania z przetrzymywanym w kolonii karnej Aleksiejem Nawalnym.

Czytaj także:
jborrell shutterstock_1826904908 1200.jpg
"Rosja nie wykorzystała okazji do dialogu". Szef dyplomacji UE mówi o sankcjach

Jak mówił polityk, byłby to symboliczny gest, który pokazałby, jak Unia Europejska interesuje się problemem praw człowieka w Rosji. Dlatego - według szefa BBN - wizyta okazała się "delikatnie mówiąc - mało skuteczna", a wręcz "ocierała się o kompromitację".

Czytaj także:

Debatę o wizycie Josepa Borrella wpisano także do programu dzisiejszej sesji Parlamentu Europejskiego.

Na szefa unijnej dyplomacji spadła ostra krytyka po wspólnej konferencji prasowej z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych między innymi za to, że nie reagował, kiedy Siergiej Ławrow krytykował Unię Europejską i Stany Zjednoczone i nie wspomniał o rosyjskiej agresji na Ukrainę, ani o możliwych sankcjach za więzienie Aleksieja Nawalnego.

jbt


Czytaj także

Wizyta szefa unijnej dyplomacji w Moskwie. Majmurek: nie jest to dobry sygnał dla opozycji w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 19:35
- Wydaje mi się, że w tym momencie, kiedy Rosja pakuje swojego najsłynniejszego opozycjonistę do więzienia, taka podróż nie jest dobrym sygnałem także dla proeuropejskiej części opinii publicznej Rosji - powiedział o planowanej wizycie w Moskwie szefa unijnej dyplomacji Jakub Majmurek, publicysta "Krytyki Politycznej". Gościem "Debaty dnia" był także Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje UE-Rosja. Publicysta: Borrell w imieniu całej Europy zajął krytyczne stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:32
- Dużo ważniejsza jest wizyta Josepa Borrella w Moskwie. W imieniu całej Europy zajął krytyczne stanowisko wobec działań Rosji w stosunku do Nawalnego i innych protestujących. Jednocześnie prowadzi rozmowy np. na temat rosyjskiej szczepionki - powiedział o wizycie szefa unijnej dyplomacji w Moskwie w kontekście relacji między UE i Rosją Wojciech Przybylski, publicysta "Res Publica Nova". Gościem "Debaty dnia" był także Mariusz Gierej z "mPolska24".
rozwiń zwiń