X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To jeden z podstawowych elementów bezpieczeństwa państwa". Szef BBN o rezerwach strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 09:12
- Ustawa o rezerwach strategicznych ma być tematem wtorkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z szefem kancelarii premiera i kierownictwem Agencji Rezerw Materiałowych – poinformował szef BBN Paweł Soloch.
Paweł Soloch
Paweł SolochFoto: bbbn.gov.pl

- Prezydent Andrzej Duda zaprosił na wtorek do BBN szefa kancelarii premiera, ministra Michała Dworczyka oraz kierownictwo Agencji Rezerw Materiałowych. Spotkanie związane jest z przygotowywaną decyzją prezydenta w sprawie ustawy o rezerwach strategicznych - powiedział Paweł Soloch.

Soloch 1200
Szef BBN spotkał się z ambasadorem Niemiec. Rozmowa o NATO i relacjach transatlantyckich

Przypomniał, że ustawa trafiła na biurko prezydenta w zeszłym tygodniu. - Co do zasady popieramy kierunek zmian. Przypomnę, że wzmocnienie systemu rezerw strategicznych było jedną z rekomendacji nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego – powiedział szef BBN.

- Także doświadczenia ostatnich 12 miesięcy walki z pandemią pokazały, że rezerwy strategiczne są dziś jednym z podstawowych elementów całego systemu bezpieczeństwa państwa. Dlatego przed podjęciem decyzji w sprawie ustawy prezydent będzie chciał szczegółowo omówić jej zakres i proces wprowadzania zmian – dodał.

Czytaj także:

Jak powiedział szef BBN, tematem rozmowy będzie także koordynowana przez Agencję dystrybucja szczepionek przeciwko COVID-19. 21 stycznia Sejm odrzucił uchwałę Senatu, odrzucającą w całości ustawę o rezerwach strategicznych. Ustawa przewiduje, że Agencję Rezerw Materiałowych pozostającą w gestii ministra właściwego ds. energii, zastąpi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych nadzorowana przez premiera. W sytuacjach kryzysowych nowa Agencja będzie mogła dokonywać szybkich zakupów z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych.

Celem regulacji ma być efektywniejsze zabezpieczenie państwa na wypadek zagrożeń mogących wywołać zakłócenia w podaży i popycie niektórych towarów i dóbr. Ustawa poszerza zakres zadań, które do tej pory były realizowane przez Agencję Rezerw Materiałowych, zwiększa też katalog rezerw.

Zasady udostępniania rezerw strategicznych

Podstawowym trybem udostępniania rezerw strategicznych ma być decyzja premiera. Rezerwy będą mogły też być udostępniane w innych okolicznościach niż kryzysowe. Premier będzie miał prawo nieodpłatnie udostępnić określony specjalistyczny sprzęt techniczny np. na wsparcie celów społecznych lub przedsięwzięć gospodarczych, w szczególności związanych z budową, modernizacją lub remontem infrastruktury.

Senat, który przegłosował odrzucenie ustawy w całości, ocenił, że nie spełnia ona celu, jakim miało być zwiększenie skuteczności i podniesienie poziomu efektywności działań obecnej Agencji Rezerw Materiałowych, a wręcz może przyczynić się do pogłębienia problemów związanych z dotychczasowym zarządzaniem systemem rezerw strategicznych.

Czytaj także:

Wątpliwości Senatu wzbudziło przewidziane w ustawie przejęcie wszystkich zadań z zakresu zarządzania i nadzoru nad systemem rezerw strategicznych przez prezesa Rady Ministrów.

pg

Czytaj także

Premier: Polska utrzymuje 3. miejsce w Europie w liczbie zaszczepionych na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:57
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska utrzymuje się na 3. miejscu w całej Unii Europejskiej pod względem liczby zaszczepionych osób. Do tej pory zaszczepiono 188 956 osób. "Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 nabiera tempa" - napisał premier na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykorzystajmy tę szansę". Premier apeluje do seniorów o szczepienie się na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:05
Koronawirus zagraża w największym stopniu osobom starszym, dlatego w kolejce po szczepionkę są Państwo na pierwszym miejscu - zwrócił się do seniorów na łamach "Super Expressu" premier Mateusz Morawiecki. Wykorzystajmy tę szansę, jaką są szczepienia - zaapelował.
rozwiń zwiń