X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wsparcie dla przedsiębiorców. Wiceminister rozwoju: polski rynek pracy ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 14:40
- Polski rynek pracy ma się dobrze i w Unii Europejskiej zajmujemy drugą pozycję pod względem najniższego bezrobocia - podkreśla wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.
Iwona MIchałek
Iwona MIchałekFoto: FACEBOOK.COM.IWONA MICHAŁEK

Jak mówi, prognozy jej resortu wskazują, że w grudniu bezrobocie wyniosło 6,2 procent i jest to bardzo dobry wynik. Ogromne znaczenie ma wpieranie przedsiębiorców w utrzymywaniu miejsc zatrudnienia - zaznaczyła wiceminister Michałek w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

horban 663 twitter.jpg
Prof. Horban: jeżeli w ciągu tygodnia, dwóch nie wzrosną zakażenia, zaproponujemy luzowanie obostrzeń

Wyjaśniła, że tylko w zakresie instrumentów nadzorowanych przez resort pracy do końca 2020 roku przyznano wsparcie 6,5 milionom miejsc zatrudnienia. W ten sposób ograniczono skalę wpływu kryzysu na sytuację przedsiębiorstw i pracowników. Wojewódzkie urzędy pracy przyznały dofinansowanie na kwotę 12,3 mld złotych , powiatowe urzędy pracy przyznały wsparcie na kwotę 15,6 mld złotych - przypomina wiceminister.


Posłuchaj
00:29 10847142_1.mp3 Iwona Michałek o wsparciu przedsiębiorców i sytuacji na rynku pracy (IAR)

 


Dodaje, że w tym roku weszła już w życie tarcza branżowa i pracodawcy składają wnioski do wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy. Wiele wniosków już rozpatrzono i przedsiębiorcy otrzymują pieniądze - zwraca uwagę wiceminister Michałek. Podkreśliła też, iż w jej resorcie przygotowywana jest reforma rynku pracy po to, by były dobre narzędzia sprzyjające zatrudnianiu i utrzymywaniu miejsc pracy.

Czytaj także:

"Chcemy unowocześnić rynek pracy i nieco odmienić rolę powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy. Mogę powiedzieć, że przygotowujemy się do naprawę dużej reformy rynku pracy" - wyjaśniła wiceszefowa resortu rozwoju, pracy i technologii. Zapewniła, że tworzone zmiany będą mocno konsultowane z pracodawcami i związkami zawodowymi.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Horban: jeżeli w ciągu tygodnia, dwóch nie wzrosną zakażenia, zaproponujemy luzowanie obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 20:47
- Jeżeli utrzyma się tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów – powiedział w środę główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. - Jesteśmy tuż przed rozwiązaniem problemu – przekonywał.
rozwiń zwiń