X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: w przypadku jakichkolwiek powikłań po szczepieniach będzie wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 13:40
- Chcemy przygotować fundusz, który zwiększy skłonność do szczepienia się przeciwko COVID-19, jednocześnie da pewność, że w przypadku jakichkolwiek powikłań będzie wsparcie państwa polskiego - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.
Przygotowanie szczepionek przeciw COVID-19
Przygotowanie szczepionek przeciw COVID-19Foto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Zapytany na konferencji prasowej, na jakim etapie są prace nad funduszem rekompensacyjny w przypadku ewentualnych powikłań po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19, premier zaznaczył, że w tej chwili trwa analiza najlepszych praktyk w tym zakresie w innych krajach. - Żadne państwo nie ma daleko rozwiniętych doświadczeń w tym zakresie, Polska również - zaznaczył.

- Chcemy przygotować taki fundusz, który zwiększy skłonność do zaszczepienia osób, jednocześnie da pewność, że w przypadku jakichkolwiek powikłań państwo polskie będzie wspierać te osoby - zaznaczył.

Szczepionka dobrze przebadana

Premier, wskazując na Wielką Brytanię i Kanadę, gdzie szczepienia rozpoczęły się wcześniej niż w Unii Europejskiej, wskazał, że na 1 mln zaszczepionych osób wstrząs anafilaktyczny zdarzył się średnio u 1,3 osoby. - Czyli, jak rozumiem, u czterech osób na 3 mln zaszczepionych - dodał.

niedzielski 663 twitt.jpg
Kiedy osiągniemy odporność populacyjną po szczepieniach? Minister zdrowia podał możliwy termin

Szef rządu dodał też, że pierwsze informacje spływające z innych krajów pokazują, że trzeba się szczepić. - Szczepionka jest naprawdę bardzo dobrze przebadana. Zaufajmy nauce i zaufajmy medycynie, które zmieniły nasze życie właśnie poprzez szczepionki - apelował Mateusz Morawiecki.

Kolejne dawki szczepionek

Pierwsza dostawa szczepionki na COVID-19 dotarła do Polski w ubiegły piątek, transport trafił do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. Tu został rozdzielony i dotarł do 72 tzw. szpitali węzłowych. W nich od niedzieli zaczęły się pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszą zaszczepioną w Polsce osobą była naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

Czytaj także: 

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Narodowy Program Szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych; następnie seniorzy w wieku 60 plus, służby mundurowe, nauczyciele.

pg

Czytaj także

Minister zdrowia: najważniejsze jest w tej chwili szczepienie grupy zero

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 17:38
- Chcemy, żeby grupa zero objęła swoim zakresem nie tylko wąsko pojętą grupę medyków, ale również inne zawody związane z leczeniem: m.in. farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i personel administracyjny podmiotów leczniczych - powiedział w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne 300 tys. dawek szczepionek w Polsce. Premier: rozpoczynamy dystrybucję

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 08:20
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że do Polski dotarło rano 300 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi. To kolejna partia preparatu firm Pfizer/BionTech, którą dostarczono do kraju.
rozwiń zwiń