X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Utrudniony dostęp do edukacji czy służby zdrowia. Pandemia zaostrzyła dyskryminację chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 09:44
W mijającym roku wzrosła na świecie liczba prześladowanych chrześcijan, a pandemia sprowokowała nowe formy dyskryminacji. M.in. w Pakistanie, Indiach i Bangladeszu wyznawcy Chrystusa zostali wykluczeni z pomocy państwowej w czasie lockdownu, trudniej im się było dostać także do szpitali na leczenie przeciw COVID-19.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

Informuje o tym międzynarodowa organizacja Open Doors, która monitoruje sytuację chrześcijan na świecie i wspiera prześladowanych w 60 krajach.

kościół 1200 free.jpg
Czy chrześcijanie są prześladowani w państwach rozwiniętych?

Cristian Nani, kierujący włoskim biurem Open Doors, podkreśla w rozmowie z Radiem Watykańskim, że wciąż za mało mówi się o presji wywoływanej na chrześcijanach, która czyni ich życie piekłem.

Chodzi m.in. o utrudniony dostęp do systemu edukacji, służby zdrowia czy godnego zatrudnienia, co sprawia, że łamane są fundamentalne prawa wyznawców Chrystusa. - Pandemia stała się multiplikatorem dyskryminacji przeciwko chrześcijanom - mówił Nani.

- Warto odnieść się do konkretnych przykładów. Większość chrześcijan Indii, Bangladeszu i Pakistanu, którym przyszliśmy z pomocą przed Bożym Narodzeniem nie miała dostępu do pomocy udzielanej przez państwo obywatelom tych krajów. Byli oni systematycznie dyskryminowani przy rozdzielaniu środków pierwszej pomocy w walce z koronawirusem, takich jak maseczki czy płyny do dezynfekcji -  powiedział papieskiej rozgłośni szef włoskiego biura Open Doors.

"Ostatni w kolejce"

- Stąd też w czasie lockdownu zorganizowaliśmy dodatkową kampanię wsparcia, którą zatytułowaliśmy "Ostatni w kolejce", bo są na szarym końcu. Z powodu wyznawanej wiary odmawia się im nawet dostępu do szpitali. W muzułmańskiej Somalii chrześcijanie zostali oskarżeni o roznoszenie wirusa, jako niewierni. W Nigerii lockdown stał się okazją do ataków islamskich terrorystów na chrześcijańskie wspólnoty. Słyszeliśmy o wielu mordach, napadach, porwaniach - dodał Nani. 

Czytaj także:

Szef włoskiego biura Open Doors wskazuje na wciąż niezbadany wymiar prześladowania chrześcijańskich kobiet, jakim jest ich wykorzystywanie seksualne. Ma to miejsce szczególnie w takich krajach, jak Indie czy Pakistan. Wskazuje, że na czele państw, w których wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani, od lat niezmiennie pozostaje Korea Północna.

W kończącym się roku największą przemoc antychrześcijańską odnotowano w Nigerii, Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Demokratycznej Republice Konga, Burkina Faso i Mali. Nieznacznie poprawiła się sytuacja w Sudanie, gdzie zniesione zostało islamskie prawo dotyczące apostazji, które znacząco ograniczało wolność religijną.

kb, vaticannews.va

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czerwień przypomni o prześladowaniach chrześcijan. Rozpoczyna się #RedWeek

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 04:50
Przez kolejnych 7 dni prawie 100 katedr, setki kościołów i budynków zostanie podświetlonych na czerwono w geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. #RedWeek to inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która przypomina o cierpieniu około 250 milionów wyznawców Chrystusa, którzy nie mogą swobodne praktykować wiary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie św. Szczepana - pierwszego męczennika. Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 06:47
W Kościele katolickim drugiego dnia oktawy świąt Bożego Narodzenia wspominany jest św. Szczepana - pierwszy męczennik. Był jednym z siedmiu diakonów, których Apostołowie wybrali do posługi ubogim. Za odważne głoszenie wiary w Chrystusa został skazany na śmierć przez ukamienowanie.
rozwiń zwiń