X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dobro Polski priorytetem". Anna Kwiecień o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:55
- Wierzę, że jako Zjednoczona Prawica przetrwamy kolejne lata do wyborów 2023 r. Przed nami jest bardzo wiele do zrobienia, ale i wiele udało się zrobić - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (Prawo i Sprawiedliwość).
Anna Kwiecień
Anna KwiecieńFoto: PR24/AK

Podczas konferencji prasowej w środę premier przypomniał, że w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej przekazano ponad 150 mld zł w różnych instrumentach dla firm, w tym 60,8 mld zł w bezpośrednim zastrzyku finansowym z tarczy finansowej PFR.

Waldemar Paruch 1200.jpg
"Mamy do czynienia z przełamaniem sondażowym". Prof. Paruch o wzroście notowań obozu rządzącego

- To wszystko pozwoliło nam przechować wartość gospodarki, przechować tę wartość poszczególnych sektorów na nowe, mam nadzieje, lepsze czasy na 2021 roku - mówił premier. 

Anna Kwiecień odnosząc się do dyskusji pomiędzy ugrupowaniami Zjednoczonej Prawicy przyznała, że ten rok nie jest łatwy, także w związku ze zmaganiami z pandemią, jednak koalicja nie jest zagrożona. - Tego rodzaju sytuacje nie są łatwe dla żadnej formacji, także takiej, która składa się z kilku ugrupowań, zawsze są różnice w spojrzeniu na dany temat. W sytuacji zmagania się z pandemią (…)  każda trudna decyzja czy najdrobniejszy błąd sprawia, że szuka się winnego i dochodzi do pewnych tarć - zauważyła.

- Jestem przekonana, że uda nam się dotrwać do 2023 r. Wszyscy, pomimo różnych emocji czy odmiennego spojrzenia chcą dobra Polski i walczyć o dobrobyt Polaków, chcą, byśmy wrócili na ścieżkę wzrostu gospodarczego. Prymat dobra Polski jest dla każdego ugrupowania w ramach Zjednoczonej Prawicy priorytetem - podkreślała.

Posłuchaj
10:30 _PR24_AAC 2020_12_23-14-08-43.mp3 23.11.2020 Anna Kwiecień (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Poseł komentowała także programy pomocowe rządu dla przedsiębiorców i stan finansów państwa. - W 2015 r cały budżet państwa wynosił 293 mld zł. Dzisiaj, w 2020 r.  przedsiębiorcy na swoich kontach z tytułu wsparcia, tarcz finansowych, otrzymali niemal 200 mld zł. Ten rok jest wyjątkowy, nikt się pandemii nie spodziewał, staramy się wspierać przedsiębiorców. To wsparcie, jak i walka z Covid-19 oczywiście wywołuje pewne tarcia, ale tez cementuje Zjednoczoną Prawicę - zaznaczyła Anna Kwiecień.

Czytaj również:

   Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

   * * *

   Audycja: Temat dnia / Gość PR24

   Prowadzący: Antoni Trzmiel

   Gość: Anna Kwiecień

   Data emisji: 23.12.2020

   Godzina emisji: 14.09

   PR24/ka

   Czytaj także

   "Wyjście z koalicji byłoby krokiem samobójczym". Publicysta o Solidarnej Polsce

   Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:18
   - Fakt, że Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym to bardzo dużo, to istotna funkcja mająca wpływ na życie polityczne i inicjowanie pewnych działań. Bez tego Solidarna Polska przestałaby istnieć jako aktywny gracz na scenie politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   Premier: jest zgoda KE na kolejną pomoc dla firm, szykujemy wsparcie dla gmin turystycznych

   Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:07
   Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie tarczy PFR 2.0 - programu pomocowego dla firm poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa. Szef rządu zapowiedział także wsparcie dla gmin z południa kraju, które ponoszą straty z powodu obostrzeń epidemicznych i braku turystów.
   rozwiń zwiń