X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śledztwo ws. katastrofy samolotu An-26 na Ukrainie. Jest areszt dla oficerów sił powietrznych

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 13:04
Na Ukrainie dokonano aresztowań w sprawie katastrofy wojskowego samolotu AN-26. Zatrzymano dwóch oficerów ukraińskich sił powietrznych. Pod koniec września maszyna rozbiła się w okolicach lotniska pod Charkowem. Zginęło wówczas 26 osób.
Wrak samolotu wojskowego Antonov AN-26.
Wrak samolotu wojskowego Antonov AN-26.Foto: PAP/Photoshot
katastrofa samolot ukraina pap1200.jpg
Ukraina: odczytano czarne skrzynki An-26. Były problemy techniczne i błędy w organizacji

Decyzją sądu na 2 miesiące aresztowano dowódcę jednostki wojskowej w Czuhujewie pod Charkowem. Jest to baza szkoleniowa ukraińskich sił powietrznych do której należał samolot, który uległ katastrofie.


Posłuchaj
00:51 Ukraina - aresztowania w sprawie katastrofy An-26.mp3 Ukraina - aresztowania w sprawie katastrofy An-26 - z Kijowa Paweł Buszko (IAR)

 

Dowódca podejrzany jest o naruszenie praw lotów, oraz naruszenie zasad przygotowania sprzętu. Takie same podejrzenia skierowano także wobec kierownika lotów. On również został aresztowany. Aresztu nie zastosowano wobec trzeciego podejrzanego w sprawie - jest nim dowódca Sił Powietrznych Ukrainy generał Serhij Drozdow. Jest on podejrzany o niedopełnienie obowiązków.

Czytaj także:


katastrofa na ukrainie pap 1200 .jpg
Ukraina: dowódca sił powietrznych wśród podejrzanych w śledztwie po katastrofie An-26

Według zapisów z czarnych skrzynek ukraińscy śledczy stwierdzili że bezpośrednią przyczyną katastrofy była awaria systemu sterowania i zaburzenia pracy jednego z silników, a także błędy w organizacji lotu. Wśród 26 ofiar katastrofy znaleźli się członkowie załogi i studenci wojskowego uniwersytetu lotniczego.

pg

Czytaj także

Boeing nad Teheranem został zestrzelony? Ukraina prosi inne kraje o dowody

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 12:47
Ukraińska prokuratura zwróciła się do Kanady w sprawie dowodów dotyczących katastrofy boeinga w Iranie. Wczoraj władze Kanady poinformowały, że mają dowody wskazujące na to, iż przyczyną katastrofy ukraińskiego samolotu pasażerskiego w pobliżu Teheranu była rakieta ziemia-powietrze. Tymczasem ukraińskie władze twierdzą, że wciąż trudno podać jednoznaczną przyczynę katastrofy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces ws. zestrzelenia samolotu nad Donieckiem. Ekspert: Ukraina liczy, że sprawa zyska rozgłos

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 21:05
W Badhoevedorp koło Amsterdamu rozpoczął się proces karny w sprawie zestrzelenia w 2014 roku nad wschodnią Ukrainą malezyjskiego samolotu pasażerskiego, co spowodowało śmierć wszystkich 298 lecących nim osób, w większości Holendrów. W Polskim Radiu 24 o procesie mówił Tadeusz Iwański z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń