X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Prawa kobiet są ograniczane". Katarzyna Lubnauer o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 20:25
- W czasie pandemii, gdy nie ma możliwości pełnej debaty politycznej i protesty są bardzo ograniczone, PiS rozgrzebał to, co nazywano kompromisem aborcyjnym z 1993 roku i nie dał nic w zamian - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubanuer, wiceprzewodnicząca Klubu Koalicji Obywatelskiej.
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer Foto: PR24/AK

Od 22 października w całym kraju trwają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

mid-20c13088 (1) (2).jpg
"Recydywa PRL". Publicysta o postulatach Strajku Kobiet

Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że kobiety są w Polsce prześladowane. - Traktowane są gazem łzawiącym, jednej z nich złamano rękę, co skończyło się operacją, protestujący są ganiani przez tajniaków z brygad antyterrorystycznych - komentowała działania policji podczas demonstracji organizowanych przez Strajk Kobiet.  

Poseł dodała, że Prawo i Sprawiedliwość od pięciu lat ogranicza prawa kobiet. - Wiadomo, jak ważną rzeczą dla każdej kobiety jest macierzyństwo, a jedną z pierwszych decyzji ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła było zaprzestanie finansowania zabiegów in vitro z budżetu państwa. To odebrało wielu rodzinom i kobietom szanse na rodzicielstwo - zaznaczyła i dodała, że z pobudek ideologicznych jesteśmy jednym z niewielu krajów Europy, gdzie antykoncepcja awaryjna jest na receptę.

Posłuchaj
22:24 _PR24_AAC 2020_12_22-19-06-28.mp3 22.12.2020 Katarzyna Lubnauer (Polskie Radio 24 / Stan rzeczy)

- Przy pomocy trybunału Konstytucyjnego ograniczono prawo do aborcji. (…) Słyszymy zapowiedzi pana Ryszarda Terleckiego, że wyrok TK ws. aborcji ma być opublikowany w styczniu - mówiła poseł Nowoczesnej. 

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: Stan rzeczy

  Prowadzący: Michał Wróblewski

  Goście: Katarzyna Lubnauer

  Data emisji: 22.12.2020

  Godzina emisji: 19.33

  PR24/ka

  Czytaj także

  "Próba obrażenia katolików". Poseł PiS o grafice z Matką Bożą w "Wysokich Obcasach"

  Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 15:25
  - To tak naprawdę słaba próba podbicia jeszcze raz tego samego tematu, który przerabialiśmy jesienią, to też próba obrażenia katolików - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Ordo Iuris zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie grafiki z Matką Bożą trzymającą w dłoni czarną parasolkę i mającą na twarzy czarną maseczkę z czerwoną błyskawicą. Rysunek autorstwa Marty Frej znalazł się w artykule promującym najnowszy numer "Wysokich Obcasów".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Napór lewicy idący w kierunku obrazoburstwa". Prof. Ryba o uderzaniu w Kościół

  Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:15
  - Ci, którzy uderzają w religię wiedzą, że jeśli wygrają, zasadniczo nic się już nie utrzyma w kwestiach, których broni część konserwatywna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL.
  rozwiń zwiń