X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aukcja adopcji dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 21:25
- To połączenie przyjemności z "adoptowania" swojego ulubionego obrazu i powiązania z nim swojego nazwiska, a także przekazania środków na potrzeby Muzeum Narodowego w Warszawie - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Toczek-Wieczorek ze Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie.
Aukcja adopcji dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19:00
Aukcja adopcji dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19:00 Foto: facebook.com/przyjacielemnw

Stowarzyszenie Przyjaciele MNW po raz drugi zaprasza na aukcję adopcji dzieł sztuki z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Aukcja, w tym roku w formie online, odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19:00.

Obraz Jacka Malczewskiego.jpg
Odzyskany obraz Jacka Malczewskiego trafił do Muzeum Narodowego

Symboliczna adopcja oznacza objęcie imiennym patronatem przez osobę prywatną, firmę bądź instytucję jednego z wybranych dzieł sztuki, znajdujących się w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego. - Na aukcji wystawione będą 23 obiekty z kolekcji muzeum, 22 z nich znajdują się w gmachu głównym, jeden w oddziale MNW w pałacu w Nieborowie - wyjaśniała Karolina Toczek-Wieczorek, podkreślając, że głównym celem aukcji jest wsparcie Muzeum Narodowego.

- W tym roku zbieramy pieniądze na rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie - dodała gość audycji.

Posłuchaj
05:47 _PR24_AAC 2020_12_13-20-06-18.mp3 14.12.20202 Karolina Toczek-Wieczorek (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Wśród licytowanych dzieł znajdą się obrazy m.in. "Gitarzysta" francuskiego malarza Jeana-Baptiste’a Greuze’a, "Portret dzieci" i "Autoportret" Jana Matejki, "Dziwny ogród" Józefa Mehoffera, "Śpiący pies" Olgi Boznańskiej, "Krajobraz zimowy z rzeką" Juliana Fałata, "Murzynka" Anny Bilińskiej, "Autoportret w zbroi" Jacka Malczewskiego czy "Śmierć Barbary Radziwiłłówny" Józefa Simmlera.

Czytaj także: 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Karolina Toczek-Wieczorek 

Data emisji: 13.12.2020

Godzina emisji: 20.06

PR24/ka

Czytaj także

Henryk Siemiradzki. Siła ważnych i wzniosłych tematów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 05:51
177 lat temu urodził się jeden z najwznioślejszych polskich malarzy - Henryk Siemiradzki. Podawane są dwie daty urodzenia - 12 i 24 października 1843 roku. Różnica wynika z faktu rachuby czasu związanego z przechodzeniem kalendarza juliańskiego („stary porządek“) na gregoriański („nowy porządek“). Nasz kalendarz określa datę urodzenia Henryka Hektora Siemiradzkiego na 24 października. Jako malarz był chyba najbardziej znanym polskim przedstawicielem akademizmu. Kierunek ten w okresie od XVII do XIX wieku odwoływał się do zasad i ideałów sztuki antycznej i renesansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skuteczna interwencja MKiDN. Skradzione przez nazistów obrazy wrócą do Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 20:26
- Muzeum w Pontevedra w hiszpańskiej Galicji zwróci Polsce dwa obrazy z XV w., które zostały skradzione przez nazistów w czasie II wojny światowej i które później trafiły do Hiszpanii - poinformował agencję EFE dyrektor muzeum Juan Manuel Rey.
rozwiń zwiń