X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kompetencje czasów wojny i pokoju". Płk Marek Pietrzak o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 19:25
- Nasi ochotnicy pełnia służbę stałą, co oznacza, że niezależnie od tego czy są obecni w koszarach, wykonują zadania kryzysowe, czy pozostają w domu, są na służbie. Z tym się wiążą pewne profity, ale też wymogi - mówił w Polskim Radiu 24 Płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Audio
  • 22.11.2020 Płk Marek Pietrzak (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Żołnierze 14. Brygady Obrony Terytorialnej budują punkt pobrań wymazów do badań pod kątem zakażenia Covid-19, przed szpitalem przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, 23.10.2020
Żołnierze 14. Brygady Obrony Terytorialnej budują punkt pobrań wymazów do badań pod kątem zakażenia Covid-19, przed szpitalem przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, 23.10.2020Foto: PAP/Marcin Bielecki

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych. Obecnie w WOT służy ponad 26 tys. żołnierzy, w tym ponad 22 tys. ochotników. Struktury formacji są budowane już we wszystkich województwach.

wot pomoc 1200.jpg
"Uruchamiamy nowe zasoby". Terytorialsi w walce z COVID-19.

Płk Marek Pietrzak mówił o zadaniach stawianych przed żołnierzami WOT w czasie pandemii koronawirusa. - W tej chwili jesteśmy zaangażowani w operację "Trwała odporność", której celem jest wsparcie organów państwa w walce z koronawirusem. Jej dwa główne obszary to system ochrony zdrowia oraz pomoc seniorom - wymieniał.

Posłuchaj
21:48 _PR24_AAC 2020_11_22-18-06-27.mp3 22.11.2020 Płk Marek Pietrzak (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji przybliżał także specyfikę służby w WOT. - Taką służbę możemy pogodzić z dotychczasowym życiem osobistym, nie musimy także rezygnować z pracy. Po podstawowym, szesnastodniowym szkoleniu, które jest przepustką do Wojsk Obrony Terytorialnej i kończy się przysięgą, nasi żołnierze wchodzą w rytm szkoleń rotacyjnych, realizowanych min. Dwa razy w miesiącu. Dla rezerwistów szkolenie jest krótsze, trwa osiem dni - mówił rzecznik, który zwracał także uwagę, że szkolenia obejmują kompetencje mające zastosowania zarówno w czasie wojny czy sytuacji kryzysowych, oraz w czasie pokoju.

Kolejni ochotnicy dostali powołania do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. W weekend 450 osób zaczęło szkolenia w ośmiu brygadach OT w kraju. Obecnie w całym kraju blisko 5 tysięcy ochotników do służby jest w trakcie rekrutacji na wcielenie do armii. Część osób czeka na powołanie, inni na zakończenie badań lekarskich lub przydzielenie już do konkretnej brygady na szkolenia.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: płk Marek Pietrzak

Data emisji: 22.11.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik WOT: w mobilnych punktach pobrań służyć będą 4 tys. żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 09:52
 - Nasi żołnierze rozpoczęli już szkolenia. To jest potencjał około 4 tys. żołnierzy, który będzie wykorzystywany do tego typu działań - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik MON płk Marek Pietrzak, pytany o udział żołnierzy WOT w organizowaniu testów na COVID-19. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie zasady DDM". Prezes Polskiej Federacji Szpitali o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 12:10
- Najbardziej niepokoi mnie liczba osób, która wymaga respiratorów. Ta, w statystykach zakażonych koronawirusem, nie maleje - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas na odpowiedzialność i prawo". Dr Michał Sutkowski o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:15
- Musimy poruszać się w jakimś porządku prawnym, bo nigdy nie skończymy z tą pandemią (…) Pewne rzeczy lekceważymy. Byłbym nawet zwolennikiem rozwiązań o nieprzemieszczaniu się, szczególnie w sytuacji, gdy liczba zakażeń byłaby zbliżona do obecnej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń