X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wsparcie dla seniorów. Ruszył projekt "Cyfrowy e-wolontariusz"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:55
- Projekt skierowany jest do osób potrzebujących wsparcia w podnoszeniu swoich kompetencji cyfrowych, tak by mogły bezpiecznie korzystać z Internetu - mówiła w Polskim Radiu 24 pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTec Justyna Orłowska.
Audio
  • 21.11.2020 Justyna Orłowska (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Korpus Wsparcia Seniorów został rozszerzony o wolontariuszy cyfrowych, których zadaniem jest pomoc osobom starszym w poruszaniu się w przestrzeni wirtualnej, informatycznej - powiedziała w piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Marlena Maląg 1200.jpg
"Egzamin solidarności międzypokoleniowej". Maląg o pomocy dla seniorów w czasie pandemii

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ich konieczność wychodzenia na zewnątrz, powołano do życia mechanizm łączący osoby, które chcą pomóc z seniorami poprzez instytucje, które takiej pomocy udzielają w normalnych warunkach.

Justyna Orłowska zachęcała do wzięcia udziału w programie. - Tych, którzy mogą taką pomoc świadczyć, zapraszamy na stronę gov.pl/cyfrowywolontariusz, gdzie możemy zgłosić się jako osoba wspierająca potrzebujących. Można tu także zgłosić swoje zapotrzebowanie, gdyby taka pomoc była potrzebna - zaznaczyła.

Posłuchaj
11:04 _PR24_AAC 2020_11_21-18-45-43.mp3 21.11.2020 Justyna Orłowska (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Pełnomocnik podkreślała, że bardzo istotne jest bezpieczeństwo osób, do których trafia pomoc - Lokalne ośrodki pomocy społecznej wspierają w dotarciu do certyfikowanych wolontariuszy, których my szkolimy. Wolontariusze to nie są osoby anonimowe, każdy z nich jest znany z imienia i nazwiska, podobnie jak osoba potrzebująca pomocy - zaznaczyła.

- Potrzeby często są podstawowe. Nasi wolontariusze powiedzą jak np. uruchomić tymczasowy profil zaufany czy jak połączyć się przez komunikatory internetowe - wyjaśniała Justyna Orłowska, dodając, że wolontariuszem może stać się praktycznie każdy, kto dysponuje wiedzą i kompetencjami związanymi z funkcjonowaniem w Internecie.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Justyna Orłowska

Data emisji: 21.11.2020

Godzina emisji: 18.45

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Służba zdrowia musi objąć opieką także innych chorych". Gryglas o roli szpitali tymczasowych

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 16:02
- To naprawdę duży wysiłek, ale to taka społeczna odpowiedzialność biznesu, spółek Skarbu Państwa, które wyciągają pomocną dłoń - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, odnosząc się do roli państwowych podmiotów w budowie szpitali tymczasowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania fundacji w czasie pandemii. "Cała transplantologia stanęła przed ogromnym wyzwaniem"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 08:05
- Ruch lotniczy został w dużej mierze wstrzymany. Wiosną było otwarte tylko jedno przejście graniczne, przez które można było przekazać życiodajny szpik. To był ogromny stres dla całego środowiska transplantologicznego - tak o działaniu wolontariuszy w czasie pandemii mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Przysłupska, rzecznik Fundacji DKMS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie zasady DDM". Prezes Polskiej Federacji Szpitali o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 12:10
- Najbardziej niepokoi mnie liczba osób, która wymaga respiratorów. Ta, w statystykach zakażonych koronawirusem, nie maleje - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas na odpowiedzialność i prawo". Dr Michał Sutkowski o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:15
- Musimy poruszać się w jakimś porządku prawnym, bo nigdy nie skończymy z tą pandemią (…) Pewne rzeczy lekceważymy. Byłbym nawet zwolennikiem rozwiązań o nieprzemieszczaniu się, szczególnie w sytuacji, gdy liczba zakażeń byłaby zbliżona do obecnej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń