X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czas na odpowiedzialność i prawo". Dr Michał Sutkowski o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:15
- Musimy poruszać się w jakimś porządku prawnym, bo nigdy nie skończymy z tą pandemią (…) Pewne rzeczy lekceważymy. Byłbym nawet zwolennikiem rozwiązań o nieprzemieszczaniu się, szczególnie w sytuacji, gdy liczba zakażeń byłaby zbliżona do obecnej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Audio
  • 21.11.2020 dr Michał Sutkowski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Доктор Михал СутковскийFoto: Foto: PR24/PJ

"Rozpoczynamy w Polsce "100 dni solidarności w walce z COVID-19""- mówił premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając plan walki z koronawirusem na najbliższe tygodnie.

Zbigniew Krysiak 1200.jpg
Prof. Krysiak o rządowej strategii walki z pandemią: wyważone podejście, rozluźnienia idące w rozsądnym kierunku

Dr Michał Sutkowski komentował rządowy plan walki z epidemią koronawirusa. - Oczekiwałbym egzekwowania prawa, które jest ustalone. Musimy pilnować rygoru, powinien być w rodzinie, na ulicy, w transporcie. To jest ten kierunek - zaznaczył.

- Piękne święta możemy spędzić także w gronie osób, z którymi mieszkamy na co dzień. Pewne rzeczy powinniśmy sobie narzucić jako społeczeństwo, nawet niepopularne. To nie jest czas na jakiś heroizm, ale na pewno na odpowiedzialność i na prawo - dodał.

Posłuchaj
16:00 _PR24_AAC 2020_11_21-18-06-25.mp3 21.11.2020 dr Michał Sutkowski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji zaznaczył, że liczba zakażeń nie spadła znacząco. - Jeżeli liczba zakażeń w końcu grudnia będzie zbliżona do obecnej, będzie to oznaczała dużą liczbę zgonów i kłopoty w służbie zdrowia. Nie możemy do tych liczb się przyzwyczajać - stwierdził.

"Kultura epidemiczna"

Dr Michał Sutkowski przypominał, że Covid-19 jest największym zabójcą, jeżeli chodzi o zakażenie w Polsce od kilku tygodni. - Około jedna piąta zgonów jest spowodowana wyłącznie koronawirusem. Ale pozostałe osoby, które umierają dzisiaj, żyłyby gdyby nie COVID-19 - zauważył.

- Musimy podnosić cały czas wyższą kulturę epidemiczną, dystans, dezynfekcja maseczki to podstawa. Ale to za mało, gdy mamy taki przyrost zachorowań. Potrzebne są potężne kampanie społeczne, które uczyłyby nas pewnych rzeczy - podkreślał.

Czytaj także:

Pierwszy rządowy projekt nazywano "etapem odpowiedzialności". Będzie on obowiązywał od 28 listopada do 27 grudnia.

Drugi projekt - "etap stabilizacji" - zakłada powrót do podziału Polski na trzy nowe strefy - czerwoną, żółtą i zieloną. Będzie można go wprowadzić najwcześniej 28 grudnia, ale będzie to zależało od rozwoju epidemii.

Rządowy plan zakłada również trzeci projekt - kwarantanny narodowej - który zostanie wprowadzony w ostateczności, kiedy trzeba będzie radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: dr Michał Sutkowski

Data emisji: 21.11.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Służba zdrowia musi objąć opieką także innych chorych". Gryglas o roli szpitali tymczasowych

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 16:02
- To naprawdę duży wysiłek, ale to taka społeczna odpowiedzialność biznesu, spółek Skarbu Państwa, które wyciągają pomocną dłoń - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, odnosząc się do roli państwowych podmiotów w budowie szpitali tymczasowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania fundacji w czasie pandemii. "Cała transplantologia stanęła przed ogromnym wyzwaniem"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 08:05
- Ruch lotniczy został w dużej mierze wstrzymany. Wiosną było otwarte tylko jedno przejście graniczne, przez które można było przekazać życiodajny szpik. To był ogromny stres dla całego środowiska transplantologicznego - tak o działaniu wolontariuszy w czasie pandemii mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Przysłupska, rzecznik Fundacji DKMS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie zasady DDM". Prezes Polskiej Federacji Szpitali o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 12:10
- Najbardziej niepokoi mnie liczba osób, która wymaga respiratorów. Ta, w statystykach zakażonych koronawirusem, nie maleje - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali.
rozwiń zwiń