X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA o incydentach w Warszawie: każda instytucja publiczna będzie chroniona przez policję

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:21
– Moim celem nie jest podgrzewanie atmosfery ani na tej sali ani w kraju. Jako szef MSWiA mam swoje obowiązki państwowe, które wykonuję. Jeżeli oceniacie, że źle je wykonuję, macie prawo złożyć wotum nieufności wobec mnie - powiedział szef MSWiA, Mariusz Kamiński.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński na sali obrad Sejmu 19 listopada.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński na sali obrad Sejmu 19 listopada.Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W czasie czwartkowych obrad Sejmu głos zabrał Mariusz Kamiński, kierujący Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak podkreślił, to na nim spoczywa odpowiedzialność za działania służb.

1200_Kaczyński_PAP.png
"Demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach". Prezes PiS do opozycji

- To ja od momentu dużego wybuchu społecznego, jaki nastąpił po 22 października, czyli po orzeczeniu TK, na bieżąco nadzoruję działania podległych mi służb, w tym policji i ja ponoszę odpowiedzialność każdego typu, w tym polityczną, za działania policji. Uważam że były to działania podjęte w głębokim interesie państwowym i wszystkich obywateli – stwierdził.

Rewolucja przy użyciu siły

- Nie będzie w Polsce żadnej rewolucji. Nie dopuścimy do tego, do rewolucji rozumianej nie w sensie politycznym i ideowym, bo na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale rewolucji dokonanej przy użyciu siły wobec konstytucyjnych organów państwa polskiego. Będą funkcjonowały swobodnie Sejm, Senat, rząd i prezydent. Chcę powiedzieć więcej. Każda instytucja publiczna, jeżeli tłum ruszyłby na ratusz warszawski, będzie chroniony i będzie broniony, bo jest to instytucja publiczna, a prezydent Warszawy został wybrany w demokratycznych wyborach i polska policja tego dopilnuje – mówił w Sejmie szef MSWiA.

Incydent z udziałem Włodzimierza Czarzastego

- Panie marszałku, nie chcę podgrzewać emocji, ale to, co pan zrobił wczoraj, było bardzo niedobre. Bardzo niedobre. Podgrzaliście tu atmosferę przekazując nieprawdziwą informację, a funkcjonariusz, który wykonywał swoje obowiązki służbowe przed Sejmem, jest w szpitalu w tej chwili - mówił minister. Jak dodał, policjant ma uszkodzone prawe kolano, rzepkę i wiązadła i "na wiele, wiele tygodni będzie wyłączony ze służby".

1200_Terlecki_PAP.png
Terlecki: na monitoringu nie widać naruszenia nietykalności cielesnej Czarzastego

- Będziemy wyjaśniali ten incydent, bo to są rzeczy niedopuszczalne. Władza musi zachować się i przedstawiciele tej władzy zachować się zgodnie z pewnymi procedurami i okazywać szacunek funkcjonariuszom państwa polskiego jakimi są policjanci, którzy wykonują te swoje obowiązki służbowe w imieniu państwa polskiego - mówił Kamiński.

Włodzimierz Czarzasty pytany był wcześniej przez media, czy nie doszło między nim a policją do szarpaniny, mówił, że kiedy chciał wejść do Sejmu został pchnięty na maskę samochodu, uderzony z tyłu i został zatrzymany. - Oczywiście, że był element przepychania, bo jeżeli ktoś kogoś popycha, to ten ktoś stara się np. utrzymać równowagę. Ale proszę państwa, dowiedzieć się rano, że się kogoś pobiło tak, że będzie leżał przez kilka miesięcy, to na Boga, czy ja wyglądam na szaleńca? - pytał.

Kolejne protesty

W środę w Warszawie miały miejsce kolejne protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Policja użyła gazu pieprzowego. Kilka osób zatrzymano w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów.

W czwartek podczas konferencji rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że Podczas środowych nielegalnych zgromadzeń w Warszawie policja zatrzymała 13 osób najbardziej agresywnych wobec policjantów.

pg,300polityka,pap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nagranie z ronda de Gaulle'a dowodzi profesjonalizmu policji". Poboży o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 13:12
Nagranie z ronda de Gaulle'a w Warszawie potwierdza, że policja działała profesjonalnie, zachowując ostrożność względem deklaracji o tym, że marsz będzie zmotoryzowany - ocenił wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zastrzegł, czym innym jest ocena strategii, a czym innym - jednostkowych sytuacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach". Prezes PiS do opozycji

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 21:50
- Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni. Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć - mówił do opozycji wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlecki: na monitoringu nie widać naruszenia nietykalności cielesnej Czarzastego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 23:00
- Na monitoringu nie widać żadnych ruchów, które mogłyby wskazywać na naruszenie nietykalności cielesnej Włodzimierza Czarzastego - powiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do doniesień o pobiciu Czarzastego przez policję.
rozwiń zwiń