X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg przed Dniem Pracownika Socjalnego: chylę czoło i dziękuję

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:06
- Pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy są najsłabsi - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Krystian Maj/KPRM

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyła się w czwartek uroczystość z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, podczas której wręczono nagrody za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Poprzez łączenie online w wydarzeniu wzięli udział pracownicy socjalni i przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Marlena Maląg 1200 EN.jpg
Marlena Maląg uspokaja: w budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na wszystkie programy prospołeczne

Szefowa MRiPS powiedziała, że w Dzień Pracownika Socjalnego przypominamy, że "każdego dnia powinniśmy być życzliwi dla drugiego człowieka".

"Pierwsza linia frontu"

- Kiedy od marca zmagamy się z pandemią koronawirusa, to państwo - pracownicy ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Chylę czoło i dziękuję za to, że dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - najsłabszym - powiedziała minister Maląg.

Czytaj również:

Zwróciła uwagę, że wielu pracowników specjalnych swoje zadania wykonuje "z wielkim zaangażowaniem i z sercem". Dzięki temu, dane mówiące o wsparciu seniorów są w Polsce znacznie korzystniejsze niż na terenie całej Europy - powiedziała.

Symboliczne nagrody

- Tymi symbolicznymi nagrodami chcemy państwu podziękować za ciężką, odpowiedzialną pracę, za to, że tak świetnie realizujecie ostatnie przedsięwzięcie, jakim jest Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - powiedziała szefowa MRiPS.

koronawirus 1200.jpg
Terytorialsi szkolą się w opiece nad chorymi osobami starszymi

Wspomniała, że na dzień 18 listopada 12 tys. seniorów poprosiło o pomoc, a po drugiej stronie udzieliło jej 10 tys. wolontariuszy oraz 140 organizacji młodzieżowych. Minister Maląg wyraziła jednocześnie nadzieję, że po pokonaniu epidemii uda się jej spotkać z nimi osobiście w normalnych okolicznościach.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed poinformował, że wpłynęło 200 wniosków do nagród indywidualnych, jak i zespołowych.

pg

Czytaj także

Nowe regulacje w domach opieki społecznej. Celem lepsze przeciwdziałanie COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 07:34
- Wprowadzamy regulację dotyczącą organizacji pracy w placówkach takich jak domy pomocy społecznej. Chodzi o to, by zapewnić ciągłość ich funkcjonowania w czasie pandemii - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kiedy dodatkowy zasiłek opiekuńczy i komu przysługuje? Marlena Maląg wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 06:48
- W związku z niezwykle trudną sytuacją epidemiczną w kraju zdecydowaliśmy o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego; będzie on przysługiwał przez 21 dni – od 9 do 29 listopada - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń