X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Fałszerstwa wyborcze idą w miliony głosów". Dr Targalski o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 09:55
- Potwierdziły się przypuszczenia, o których mówiliśmy przed wyborami. Jeżeli głosowanie ma być uczciwe, to nie może się odbywać drogą korespondencyjną ani elektroniczną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Rozczarowani rezultatami wyborów prezydenckich w USA Republikanie twierdzą, że w ich trakcie doszło do nadużyć i fałszerstw. Domagają się ponownego przeliczenia głosów i przeprowadzenia w tej sprawie audytów.

 donald trump free 1200.jpg
Wybory prezydenckie w USA. Sztab Donalda Trumpa złożył nowe pozwy sądowe

Pośród najczęstszych znajdują się oskarżenia o fabrykowanie na masową skalę kart do głosowania. Przedstawiciele Republikanów twierdzą też, że dochodziło do przesyłania kart do głosowania w imieniu zmarłych i do fałszowania dat, aby nie przekroczyć obowiązującego terminu ich dostarczenia. Zgłaszają też skargi w sprawie - jak utrzymują - kilkakrotnego głosowania przez te same osoby oraz niesprawdzania autentyczności podpisów wyborców głosujących korespondencyjnie.

Zdaniem dra Jerzego Targalskiego podczas głosowania doszło do wielu nadużyć. - Głosowało prawdopodobnie 800 tys. osób bez praw obywatelskich, są tzw. pomyłki, na skutek których 100 tys. głosów zaliczono Joe Bidenowi, są hrabstwa, w których frekwencja wyniosła ponad 100 procent - wymieniał.

Posłuchaj
10:19 _PR24_AAC 2020_11_10-07-35-42.mp3 10.11.2020 dr Jerzy Targalski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Problem polega na tym, czy sądy zdecydują się na badanie dotyczące tych spraw. Ujawnienie takiej skali oszustw wyborczych zdestabilizuje sytuację w USA. Sądy mogą chcieć zatuszować te fałszerstwa z obawy przed skutkami społeczno-politycznymi. Ujawnienie fałszerstw byłoby tak ogromną kompromitacją elit w Stanach Zjednoczonych, że trudno sobie wyobrazić skalę kryzysu politycznego, który by to wywołało - ocenił politolog, powątpiewając w możliwość wyjaśnienia zgłaszanych przez Republikanów wątpliwości.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: dr Jerzy Targalski

Data emisji: 10.11.2020

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

"Biden będzie chciał poprawić stosunki z Unią Europejską". Prof. Domański o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 19:19
- Stosunki między prezydentem Dudą a prezydentem Trumpem były chyba najlepsze, jeżeli chodzi o te relacje między głowami obu krajów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, komentując współpracę polsko-amerykańską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: niezależnie od tego, kto rządzi w Białym Domu, potrafimy się z Amerykanami dogadać

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 08:53
- Ameryka przede wszystkim będzie się kierowała własnym interesem, niezależnie od tego, kto sprawuje urząd prezydenta RP - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie Strony" był także Paweł Poncyljusz z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń