X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tupanie nogą na rzeczywistość i demokrację". Prof. Maciej Gdula o wypowiedziach Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 17:15
- Trump mówi, że wybory są sfałszowane w stanach, gdzie rządzi republikańska administracja, która nie zgłasza uwag do przebiegu wyborów. Sprostowanie tego jest rozsądne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Gdula (Wiosna).
Audio
 • 06.11.2020 prof. Maciej Gdula (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)
Maciej Gdula
Maciej GdulaFoto: PR24

Ustalanie wyniku wyborów w Stanach Zjednoczonych może potrwać nawet kilkanaście dni. W USA trwa liczenie kart do głosowania po wyborach prezydenckich.

donald trump pap 1200 .jpg
Przerwana transmisja wystąpienia Trumpa. Wildstein: rycerze medialni sądzą, że ludzie są ułomni

Donald Trump sugeruje w swoich wypowiedziach, że w tegorocznych wyborach mogło dojść do nieprawidłowości, czy nawet fałszerstw. Transmisja jego konferencji została przerwana przez niektóre stacje telewizyjne.

Prof. Maciej Gdula komentował spory wokół wyniku wyborów w USA. - Sytuacja jest bardzo napięta, a urzędujący prezydent dolewa oliwy do ognia. Rozumiem dziennikarzy, że nie wytrzymali i poczuli się zobligowani do sprostowania. Te wybory to nie jest zwyczajna sytuacja, to dramatyczny czas. Nawet współpracownicy Trumpa przyznają, że jego słowa nie są ugruntowane merytorycznie - przypominał.

- Istotą demokracji jest to, że szanujemy jej werdykt, chyba że mamy do czynienia z oczywistym nadużyciem - dodał gość audycji.

Prof. Maciej Gdula zaznaczył, że zawsze podczas wyborów są jakieś niedociągnięcia i nieprawidłowości. - Pytanie, czy przesądzają one o wyniku i czy wszystkie strony zaangażowane w wybory mają kontrolę nad ich przebiegiem. W komisjach są obserwatorzy zarówno Republikanów, jak i Demokratów. Konferencje Donalda Trumpa to dowód na to, że nie godzi się on na wynik wyborów. To tupanie nogą na rzeczywistość i demokrację - stwierdził.

Posłuchaj
13:29 _PR24_AAC 2020_11_06-16-35-56.mp3 06.11.2020 prof. Maciej Gdula (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)

- Jeśli to Joe Biden będzie wskazany jako prezydent elekt, to na pewno będzie miał przed sobą olbrzymie zadanie pogodzenia Amerykanów, zrobienia miejsca dla wyborców swoich i przeciwnika. Zaczął już to zrobić w swoich wypowiedziach, to dobry kierunek. Po tak ostrej kampanii i prezydenturze Stanom Zjednoczonym będzie potrzeba współpracy i wspólnotowych gestów - podsumował.

Czytaj także: 

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: Rozmowa PR 24

  Prowadzący: Adrian Klarenbach

  Goście: Maciej Gdula

  Data emisji: 06.11.2020

  Godzina emisji: 16.35

  PR24/ka

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Prof. Żurawski vel Grajewski: przegrany w wyborach w USA zapewne stoczy bój sądowy

  Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 22:06
  - W ciągu kilku dni będzie podany oficjalny współczynnik przeliczonych głosów, potem zapewne nastąpi bój sądowy tego, kto przegra i rozstrzygnięcie w Sądzie Najwyższym. Sądzę jednak, że nie zmieni ono rozstrzygnięć - prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Ameryka jest podzielona na pół". Bogumił Łoziński o wyborach w USA

  Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 08:27
  - Wysoka frekwencja pokazuje, że wielu Amerykanów przebudziło się. To tzw. wstydliwi wyborcy, którzy byli traktowani trochę z góry. W poprzednich wyborach ta grupa uzyskała większość i nie była to jednorazowa sytuacja - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). Gośćmi byli również publicysta Wojciech Wybranowski i Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Niektóre media przerwały wystąpienie Donalda Trumpa. Amerykanista: wolność słowa ma swoje ograniczenia

  Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 11:34
  - Nie można wejść do teatru i powiedzieć, że się pali. Można tym doprowadzić do wybuchu paniki, ludzie mogliby się stratować. Chyba że w teatrze naprawdę się pali. W tym momencie jednak tego nie wiemy, lepiej jest powiedzieć mniej - tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 dr Wojciech Kwiatkowski. Amerykanista odniósł się do przerwania transmisji przemówienia Donalda Trumpa przez telewizje CNBC i MSNBC.
  rozwiń zwiń