X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rolnictwa: w nowelizacji ustawy znajdą się wszystkie podstawowe zapisy z "Piątki dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 09:41
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowują nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Minister rolnictwa Grzegorz Puda mówi, że w nowej ustawie znajdą się wszystkie podstawowe zapisy z tak zwanej "Piątki dla zwierząt".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Georgy Golovin

Minister rolnictwa odniósł się do nowego projektu ustawy o ochronie zwierząt. - Jest przygotowywany, ma to być projekt poselski. Ustawa będzie dotyczyła ochrony zwierząt i połączymy ją z ustawą o Inspekcji ochrony zwierząt - powiedział Puda.

- Będzie to szeroka ustawa zapewniająca dobrostan zwierząt, a z drugiej strony również będzie powoływać nową inspekcję - podkreślił.

Norka Norki futerkowe free shutt-1200.jpg
"Przywróciliśmy im podmiotowość". Grzegorz Puda o przegłosowanej w Sejmie ustawie dot. zwierząt

Zapytany o kwestię uboju rytualnego w przepisach UE wyjaśnił, że "Unia Europejska swoim prawem zabrania stosowania uboju rytualnego bez ogłuszania". - My też chcemy dostosować się do tego, w jaki sposób należy to wykonywać - powiedział, dodając, że "wszystkie kraje są zobowiązane, aby takie zapisy wprowadzić".

Poprawki opozycji

- Wiele z poprawek, które zostały złożone w Sejmie i Senacie, to były poprawki, które co do zasady były zgodne z zapisami naszej ustawy i w zasadzie można by je przyjąć, ale często zdarzało się, że z bólem serca musieliśmy je odrzucić, bo nie spełniały wymogów legislacyjnych - stwierdził.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo". Puda o protestach Agrounii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 09:48
– Żaden rolnik nie chce prowadzić działalności, która wiąże się z cierpieniem zwierząt, potwierdzają to również sondaże, ponad 55% rolników poparło "piątkę dla zwierząt" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi, odnosząc się do reakcji rolników na nowelę ustawy o ochronie zwierząt w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Puda o wykupie kwiatów po 1 listopada: zaproponowano bardzo dobrą cenę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 07:56
- Cena 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiaty cięte to naprawdę dobra cena - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa Grzegorz Puda. Do dziś sprzedawcy kwiatów mogą składać wnioski o pomoc do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Łączna liczba złożonych do wczoraj wniosków opiewa na kwotę 32 milionów złotych.
rozwiń zwiń